Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vérnyomás kiugrás vérnyomáscsö...

Vérnyomás kiugrás vérnyomáscsökkentő gyógyszerek mellett is? Főleg éjjel elalvás után. STRESSZ OKOZZA? mit tegyek már?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék kérni,ha esetleg valakinek előfordult ilyen probléma. Bocsánat, ha hosszú lesz.

Probléma: Szedek három féle vérnyomáscsökkentőt. Reggel Talliton 12mg, Telmisartan 20mg, Este Talliton 12,5, Telmisartan 20 mg és most már az Amlodipin 0,5 is.

Azért kezdték felírni még a vírus alatt 2020-ban ugrott ki 180/103-ra, maradt 155 /néha és mondta a Háziorvos, hogy csökkentő. Apum meghalt a vírusban sajnos akkor, nekem is kórház a vírus miatt, tüdőgyulladással stb. A Talliton volt az első, majd a kiugrások megszűntek, ahogyan egy kis boldogság jött, de az ment is még két éve. Tavaly októberben ismét kiugrott többször, a kardiológus a Telmisartant írta hozzá. Egy darabig jó volt, majd most májusban ismét ki, már többször és főleg éjjel elalvás után 1-2 órával pont kiugrik 177/108-ra is,erre kelek ,hogy a szívem kiszakad. Jött hozzá az a magas pulzus is néha. /követte egy kiszakadt gerincssérv a nyár elején/ Ám szinte mindig éjjel ugrik ki. Már aludni sem merek. Most kaptam egy hónapja az Amlodipint ezek mellé estére emiatt. Amúgy maga a vérnyomásom hónapok óta 100/60, sőt van, hogy 91/53/50 -is, annyira leviszik. Ám hirtelen kigurik éjjel elalvás után 1,1,5 órával. Sőt most már napközben is, ha kicsit idegeskedem, zenét hallgatok vagy csak konkrétan felhúz valami.Nagyon sok a stressz az életemben, válni szeretnék, két hónapja kiszakadt gerincsérvem van, a nyarat ágyban és az fizikón, gyógytornán töltöttem, semmi pihenés, mert gyermekemet nem szeretném elhanyagolni, a munkám állandó nem lehet benne pihenést tartani, nincsen helyettesítőm.


1.Első kardiológus még a vírus alatt mondta, hogy nem tud mit tenni a kiugró vérnyomással, arra nincsen semmi. Így váltottam.

2. Azóta lévő kardiológus kezel fél-egy évente kötelezően mitralis miatt is és emiatt. Ő azt mondta októberben, hogy uhhh stroke-t kapok majd, így felírta a Telmisartant, majd most augusztusban azt mondta, hogy az éjjeli 166/104 még nem életveszélyes, még októberben az volt,de jött az Amlo.

3. Háziorvos szerint ezek jó gyógyszerek, sőt kis adagok, a tüneteim a stressz okozzák. A kardiológust direkt kérdeztem, ő szerinte a napközbeni stressz nem jöhet ki éjszakai vérnyomás kiugrásban, de nem tudja mitől van. Én gondoltam még az alvási apnoéra, majd lesz vizsgálat.


Kérdezem, hogy van tapasztalat, hogy három gyógyszer mellett hogy a fenébe lehet ekkora vérnyomás kiugrás éjjel???? /nappal is ritkán/ Nem azért vannak a gyógyszerek, hogy még Stressz ellenére se engedje ezt ekkorára? Már halálfélelmem van egész nap és estére, főleg mikor egész nap 100/60/56.... konkrétan kiesik a mellkasom amikor felmegy és egy orvos sem tud a három közül megoldást.

A STRESSZ okozhat ilyet? Mit tegyek már? Nappal ha pl. idegesebb leszek pl. egy zenét hallgatok és álmodozom rá, azonnal kiugrik 160-ra és elájulok szinte.... Az elmúlt húsz év csak stressz volt a magánéletem miatt, ezért válnék már, de azért három gyógyszernek nem szabadna ezt engednie!


Van akinek emelett sem múlik el? Emelni az adagom, levisz alacsonyra, a pulzusom fekve 48 már most. Igaz most két hónapja a gerincsérv miatt nem mozoghatok csak gyógytornát, mondta az orvos, hát ez az ördögi kör. Nem vígasztal.


Vagy túl stresszelek? Már hova menjek? Vagy valamilyen tanács? Vagy csak megnyugtatás. Most éjjel is felment ezért írom a kérdést, mert már kivagyok.


Köszönöm és elnézést, hogy hosszú lett! Kiírtam magamból.



szept. 15. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere szerintem is a túl sok stressz és ezek olyan stressz szituációk, amikből van kiút, szóval ezeket kellene megoldani véleményem szerint.


Válás, gerincsérv kezelése stb...


És akkor utána kellene újraértékelni. A vérnyomás kiugrás sajnos előfordulhat a legjobb gyógyszerek mellett is, ha (esetedben a stressz) ilyen nagy méreteket ölt.

szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerencés vagyok, a háziorvosom kardiológus. Hasonló problémám volt/van: tkp normál vérnyomásom van, inkább alacsony, de időnként -gondolom, stressz hatására- kiugrik, és sokáig úgy is marad.

Bisoprololt szedek, ez bétablokkoló, pont az ilyesmire való. Általában elég,de kaptam "vészhelyzetre" Tensiomont, és 0.25-ös Frontint. Tehát ezeket -esetleg csak a egyiket- kizárólag kiugró magas vérnyomásnál szabad bevenni. A napokban volt egy 195-ös kiugrás, csak a Frontint vettem be, az is levitte.

szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2-vagyok. Tensiomint--helyesen.
szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem is Frontint írtak ki az éjszakai kiugrásra, amit nálam is valószínűleg a stressz okozott. Csak egy szemet kell szednem lefekvés előtt és így nincsenek ilyen tüneteim.
szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat ilyen gyorsan! :)

Igen Bisoprolollal kezdtem, nagyon jó volt, ám azt cserélték egy idő után a Tallitonra mert a pajzsmirigy orvosom azt mondta.

Ugyanígy Tensiomin és Frontin /0,25-ös/ van ilyen helyzetekre felírva.

Csak akkor szedem őket mikor kiugrik. Negyed Frontin vagy fél, és egy negyed vagy fél vagy egész Tensiomin, ez a felugrás mértékétől függ. Elalvás előtt vettem be egy negyed Frontint, nem többet mert félek, hogy az esti 100/54/52-őt is leviszi még és az lesz a gond. Akkor a negyed 0,25-ös nem működik. Tényleg amúgy a Frontin leviszi, néha nem veszek be Tensiomint, hogy ne kavarjak be. Főleg a magas pulzust. Csak már úgy félek a kiugrások miatt, hogy stresszelek emiatt is. Ez veszélyes. Azért félek, inkább lenne mindig magas. Ám már a 125/80-at is szédüléssel érzem mióta a vérnyomáscsökkentők ennyire leviszik. Ami normális volt anno. Azért köszönöm! Mindenkinek jobbulást! :)

szept. 15. 12:05
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen.... még azt mondta a Kardiológus, hogy a Frontinnal kezdjek, a 0,25ös felével ilyenkor, ne a Tensiominnal. Ha nem viszi le akkor Tensi.

A Háziorvos meg ezt felülírta, hogy nem, ne csináljak semmit ilyenkor, max a Tensiomint, próbáljak lélegezni, várni egy ideig, de ne legyen Frontin mert hozzászokok, így azt felejtsem el. Amúgy tényleg van olyan, hogy felmegy 166/104 majd hirtelen 5 perc múlva már vissza 110/70-re, nagyon rossz érzés.

szept. 15. 12:09
 7/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szedek még -az orvos tudtával- Valeriana Harmonyt, vagy Valariana relaxot. Nem rendszeresen, csak ha feszültebb napok vannak. Ez nem okoz függőséget, nem erős, de segít, hogy ne stresszeljek olyan könnyen.
szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szia! Gondolkodtam a Valeriánán én is, mennyire hatásos? Egy-két vélemény szerint semmit nem ér. A pulzust is emelheti. Mikor hat, valóban két hét szükséges?
szept. 15. 13:20
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem alkalmanként is bevált, egy doboz 1-2 évig is eltart. Ha gond van beveszek egyet, aznap segít, másnapra meg amúgy is lenyugszom. Persze aki rendszeresen Frontint vagy Xanaxot szed, annak meg sem kottyan. Nem szedtem soha folyamatosan, arról a két hétről nem is hallottam.
szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Elalvás előtt vettem be egy negyed Frontint, nem többet mert félek, hogy az esti 100/54/52-őt is leviszi még és az lesz a gond"


Emiatt nyugodtan beveheted, a Frontin ugyanis nem vérnyomáscsökkentő, hanem nyugtató és szorongásoldó, azt előzi meg, hogy stresszelj és nem engedi az "agyadnak" felvinni a vérnyomásodat.

szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!