Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írnak fel előszeretettel...

Miért írnak fel előszeretettel antipszichotikumot 70+os idős embereknek?

Figyelt kérdés

szept. 9. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak a 70+-os embereknek írják fel előszeretettel, hanem konkrétan a 15 éves korosztálytól a 80 éves korosztályig bezárólag, mert egyrészt valóban mentális beteg az emberek többsége (max nem diagnosztizált), másrészt ez a legkönnyebb megoldás (de a legkárosabb is) az orvosnak is és a páciensnek is.


Csak nézd meg ezt az oldalt, valaki 3 oldalas listát ír, hogy mennyi nyugtatót meg kedélyjavítót meg isten tudja mit szed, viszont ha megkérdezed, hogy jár-e terápiára, akkor az a válasz hogy nem, vagy pedig hogy volt 2 alkalommal, de nem segített.. 2 alkalom nyilván nem fog.


Az emberek inkább kiváltják a 800 forintos gyógyszert ami instant segít (de csak a tüneteken), minthogy eljárjanak heti 2x terápiára fél éven-1 éven át, ami alkalmanként 15 ezer forint.


Utóbbi lassú folyamat, de segít, és nem leszel sem gyógyszerfüggő, sem pedig olyan, aki csak gyógyszerekkel tud üzemelni.


Az idős embereknél pedig sajnos megkezdődik a szellemi leépülés, demencia stb., ami járhat és jár is furcsa szokásokkal és viselkedésekkel, amin már nagyon máshogy nem lehet segíteni, mint gyógyszerekkel.

szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom a felíró orvos alapos kockázat-haszon mérlegelés után döntött ennek felírásáról és úgy vélte, hogy több a haszna mint a kockázat.
szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Ezek a gyógyszerek nem használnak és nagyon károsak.

Szerintem nincs semi értelmük csak a gyógyszer ipar kaszál rajta nagyot.

szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kik írják fel?
szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Mert első közelítésre ez tűnik a leginkább megnyugtatónak a páciens, a hozzátartozók és az egészségügy számára is. Ha azt tanácsolná az orvos az idős embernek, hogy tessék naponta legalább 2 liter folyadékot elfogyasztani vagy azt mondaná a hozzátartozónak, hogy tessék ellenőrizni, hogy ivott-e eleget a nagymama/nagypapa, akkor az emberek zöme azt mondaná, hogy ez az orvos nem ért semmihez, csak nagy általánosságot mondott. Pedig többnyire éppen ez a megoldás: több folyadékot kell bevinni, ami javítja a keringést és ennek megfelelően az agyi működéseket is. Még egy kis alkoholos folyadék is jót tehet.
szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!