Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed vagy szedett valaki...

Szed vagy szedett valaki egyszerre két fajta antipszichotikumot?

Figyelt kérdés

Ketileptet szedek 4 éve(300mg) és 10 napja haloperidolt(napi 3 mg).

Mellette olwexya reggel 150 mg,lamolep 200 reggel,este 200 mg).

Idegességre,feszültségre,szociális fóbiára,szorongásra lett felírva a haloperidol mint új gyógyszer.

Érezhetem magam zavartnak és nyugtalannak?



aug. 26. 20:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem értem el pár napja a doktornõt,talán holnap vagy szerdán.Ezért is kérdezem,hogy nektek mi a véleményetek a jelenlegi helyzetemrõl?
aug. 26. 20:23
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Ennyi cucctól az a csoda, ha jól érzi magát valaki.
aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok gyógyszer. Menj el a kezelő orvososdhoz és mond el neki, mert nem a legjobb ha nem használ.
aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
haloperidol. uj? ne haragudjanak a naprakesz orvosok de haloperidolt mar a nacik is hasznaltak. A kedvencem meg a tobb eve kulfoldon hasznalt eszopiclone volt, ok meg amikor kiadtak a termeket amiben az volt mondta a penztaros aki valamennyit konyitott a pszichiatriai egy-par termekhez, hogy "ja az az uj gyogyszer" - igen, amit mar kb 20 eve hasznalnak ha nem tobb. Nalunk valoban van minimum 20 evnyi lemaradas ahogy latom, de lehet tobb.
aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2 antipszicho amit szedsz, egy lamotrigine ami semlegesit de egyre jobban kb. 2 honap mulva igazan, aztan elkezdesz kozben olwexyat szedni. Eddig oke. Az az olwexya mehetne fol inkabb 300mg ha nem fole. Akkor mar SNDRI hatasa is van, es igy mar tenyleg elenkebb leszel. A venlafaxine (olwexya) az egyik legjobb antidepresszans - neurologusom szerint is. Testvere a duloxetine, de az mashogy mukodik egy picit, meg enyhebben.
aug. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 3 félét szedek.
aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Több kérdés és gondolat is felmerült bennem a kérdésed alapján. Ha csak a gyógyszereket láttam volna diagnózis nélkül, biztos lettem volna abban, hogy ez egy bipoláris beteg gyógyszeres terápiája, akinél jellemzőbb a depresszió, és jelenleg is egy súlyos, akár pszichotikus szintű depressziós epizódban van. Vagy esetleg egy komplexebb borberline személyiségzavaros illető, akinél a pszichoterápia nem segít. Ha viszont nálad "csupán" pánikról, szorongásról, feszültségről van szó, akkor miért szedsz mindent, csak éppen szorongásoldót nem? Félreértés ne essék, nem állítom, hogy a pszichiátered félre kezel, hiszen nem ismerem a történeted, a tüneteidet, hogy eddig milyen gyógyszereket próbáltál és mi használt, mi nem. Mindenesetre érdekes.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem ritka, hogy valaki kétféle antipszichotikumot szed egyszerre. A quetiapin különösen gyakori választás sokféle betegségben. A haloperidol valóban nem a legmodernebb szer, bár előfordul, hogy átmenetileg kiegészítésként adják, míg az illető ki nem mozdul az adott állapotból.

aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló!

Köszi,hogy írtál!

Mit jelent az,hogy a lamolep semlegesít?

És az Olwexyát szerinted mikor kéne bevenni?Jelenleg 150mg reggel-150 mg este.De frontint minden nap veszek be mert ha nem akkor már ideges feszült,dekoncentrált leszek és a fizikai tünetek is jönnek.Nem értem.Mindig gondolkozom,miért csak frontinnal vagyok "jól"és mûködõképes.Persze függök a frontinttól tudom de ez az olwexya emelés esetleg ki tudná ütni a frontint?vagy lassan el kell majd hagyni a frontint és akkor van esély hogy az emelt olwexya segítsen szorongásaimon,kóros idegességemen amin jelenleg csak a frontin tud?

Hogy látod ezt a dolgot illetve amit írtál feljebb az SNDRI dologról mert nem értem

aug. 28. 18:03
 9/13 anonim ***** válasza:

hat a lamoleprol mint termek inkabb nem irok velemenyt, en lamictalt szoktam kerni, de mindegy tekintsunk el ettol. A hatoanyag lamotrigine, hogy mit jelent... hat most szakszavakkal leirhatnam de ne. Lenyeg, hogy olyan mint egy xanax, te esetedben megint frontin, plusz meg egy nyugtato hatas viszont az a masodlagos hatas erosebb mar, ezert "semlegesit".


Gondolom a pszichiatered ezert irt fel neked lamotrigine-t hogy a 300mg (az viszont nagyon helyes mennyiseg egyebkent mar!) venlafaxine-t egyensulyozza, sot kiegeszitse, a frontint nem tudom o irja-e fel. Az venlafaxine eros SNDRI ebben a dozisban mar, hat opioid receptorra is igaz extrem kicsi modon, de hat. Az olwexya alatt hogy kiuti nem tudom mit ertesz, mert az olwexya egy antidepresszans, a frontin meg egy nyugtato, gondolom, hogy semlegesiti a frontint?


Hat ha olyan mennyisegben szeded a frontint, akkor elkepzelheto, de a lamotrigine... nehez leirni de nagyjabol olyan mint egy erosebb xanax amihez nem szoksz hozza ami jol hangzik de van 1-2 mellekhatasa az egyik az emlekezet kieses ami amugy nem durva, csak ja, hozza lehet szokni, es nem arrol beszelek hogy 2mp ezelott mit mondtak hanem, hogy pontosan milyen szam volt a tablan tegnap reggel amikor egy fontos dolgon dolgoztal.



Olwexya jo ugy ahogy van reggel este, frontint szerintem ki lehet valtani 600mg lamotriginnel lassabban (de nem is tudom a frontint ki irja fel neked). Tudom jonnek hogy uristen 600mg a max az 400mg, a lamotrigine gyartoja brit eredetu, Lamictal neven fut, kormanyzati oldalon a brit kormanyzati oldalon oda le van irva. Nem tudom a lamolepbol miert csak 400, de a Lamictal ami az eredeti abbol 600mg a bipolarisoknak 900mg is lehet epilepsziasoknak, en mar szedtem 900mg-ot is, de ott mar tenyleg olyan semleges lettem, es feledekeny, hogy szo szerint nem ereztem erzelmileg semmit, mondtam inkabb nem. Sot ismerek olyat aki 1200mg-ot szed - redditen. Az en adagom 600mg lamotrigine, 3mg xanax, 9mg rivotril, tudom eleg nagy, de mindenkinek mas kell, lehet elitelni, megitelni, en nyitott vagyok mindenkinek a dozisara, nem rogton "fuj".


A lamotrigine ezen felul meg egy pluszt ad nyugtatasert, es ez a 3-mas hatas mar eleg eros egyutt ezert mar semlegesit, es vannak mellekhatasok mert ugye ez nem antidepresszans vagy nyugtato hanem antiepileptikum, de felirhatjak az elobb emlitettekre is (egyelore).


szakszoval 3 dolog aki akarja nezzen utana: encephalon 25% GABAkin novekedes, IPSC/EPSC amplitudo es frekvencia, inhibitalt natrium es/vagy calcium feszultseg csatornak (ez meg nem tiszta egyelore mert uj szer struktura)


UI: Irigylem a pszichiateredet, enyem egyebkent lazabb, de a tied szerintem elegge kompetens ha 300mg Olwexyat rak fel neked, nem pedig es/citalopram vegig. a venlafaxine az egyik legjobb gyogyszer. A lamotrigine is, hogy ez a kombo ez is nagyon jo. A frontint ha o irta fel, akkor legyen.

aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Arra értettem a kiütést,hogy esélyes lehet szerinted az olvexya emeléssel (300 mg on felül)hogy megszüntetheti a generalizált szorongás tüneteit?Vagy erre csak a frontin képes?

Olvastam,hogy antidepresszánst javasolják nyugtató helyett de nálam ilyen beállítással is kell a frontin.

Én egyébként ketileptet kapok még estére 300 mg-ot.

De persze beszélgetek hamarosan a doktornõvel.

De nekem mint állandóan szorongó,aggódó,kórosan ideges és frusztrált embernek miért kell az a 3 gyógyszer azt nem értem. (Én antidepire gondoltam )ilyen betegség esetén, szerinted ilyen tünetekkel miért kell 3 gyógyszer?És 4.ami frontin ami nèlkül régóta nem tudok meglenni mert rosszul vagyok amikor már érzem hogy be kell venni.Több elvonó,több rehab volt már.

aug. 28. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!