Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az iskolában...

Mit tegyek ha az iskolában folyton rámtör a szorongás? Mindig úgy érzem nem kapok elég levegőt és a mellkasom is fáj. Jártam orvosoknál, szervi gond kizárva, viszont hipochonder vagyok, már egy kis megfázástól is félek, hogy nem kapok majd levegőt

Figyelt kérdés

szept. 8. 09:23
 1/3 anonim válasza:
Fül-orr-gégésznél is jártál? Lehet orrsövény ferdülésed van, azért nem kapsz levegőt.
szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez lenne a baj, korábban nem volt ilyen gondom
szept. 8. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló érzésem volt. Nem tudom hogy érted azt, hogy "nem kapsz elég levegőt". Érzel légszomjat? Mintha fulladnál, bármekkora nagy levegőket veszel?


Nekem sokat volt ilyen. Nálam az volt a megoldás, hogy felfedeztem az okát: Hiperventilláció.


Észre sem vettem, és "túl sokszor vettem nagy levegőt túl rövid időn belül" ez a szorongás, stressz velejárója lehet.


Lényegében az történik, hogy a szervezetedet túl sok oxigénnel látod el. Annyira gyors a lélegzeted, mély, hogy túl gyakran juttatod oxigénhez. A szervezetnek szüksége van szén-dioxidra is!


Ezért van az a módszer, TV-kben nyilván láttad sokszor, hogy zacskóba lélegeznek. Nem mondom hogy a suliban mindenki előtt csapj ki egy zacskót és lélegezz bele, de ez nálam megoldást jelentett a hiperventillációra.


A működési elve ennek az, hogy a kifújt levegődet szívod vissza, tehát szén-dioxid tartalmú levegőt. Így biztosítod, hogy a szervezeted elég szén-dioxidhoz is jusson a heves levegővételek mellett. (Persze vigyázni kell, ezt sem szabad túl tolni mert akkor meg azért fogsz szédülni... Pont elégszer kell ahhoz hogy kicsit lenyugodj.)


Ez engem úgy lenyugtatott mindig ilyenkor.


Egyébként amit gyakorolhatsz emberek között is akár: vannak légző technikák, amik ugyan erre építenek, mint amit én ide leírtam neked. Youtube videók sora tanít különböző technikákat, mindenféle nyelven, érdemes utána keresni a témának.


Van a "négyzet" módszer, miszerint rajzolj egy képzeletbeli négyzetet magad elé. Mész felfele 1 oldalon, az a belégzés. Aztán mész vízszintesen, egyenletesen, az a "bent tartod", aztán kövi oldalnál kifújás, aztán kövi oldal, megtartod.

Ez a technika is arra kényszerít, hogy lassítsa a lélegzetedet, és a fenti elv alapján lenyugodj.


De ha nem négyzettel képzeled el, sok módszer másodpercekben határozza ezt meg.


Én úgy tudom hogy a katonáknak tanítják ezeket a technikákat. Aludni is segíthetnek. Szóval király dolog.

szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!