Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon megvisel a 30. születés...

Nagyon megvisel a 30. születésnapom. Hogy hozzam be ennyi idősen az elmaradt dolgokat?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 30 éves. Egész évben ettől rettegtem, így próbáltam nem figyelembe venni. Facebookról évek óta levettem a dátumot, ezért sokan nem fognak köszönteni szerencsére.


Úgy érzem az elmúlt 10 évem eltelt a semmivel. Jártam főiskolára, ott még voltak barátaim, aztán ahogy vége lett, eltűnt mindenki. Bekerültem egy munkahelyre, ahol egyedül dolgozok azóta is. Nagyon magamnakvaló lettem. Nem is igényeltem már a társaságot. Csak így mentek a napok, hónapok, de nulla élménnyel gazdagodtam. Nem találtam meg életem párját sem. Azt hallgatom sokaktól, innentől már a lejtmenet jön. Nehezebb lesz gyereket vállalni, ha egyáltalán összejön. Idős anyuka leszek majd. Nehezebb lesz párt találni.

Mióta dolgozok, kb azért spórolok, hogy egyszer legyen egy lakásom, de úgy érzem ez a cél csak távolodik. Hiába gyűjtök össze x összeget, a lakások ára csak magasabb lesz.

Úgy érzem nem értem el semmit az életben, amit 30 éves korra már szokás.

Hülye kérdés lenne, hogy hogyan lépjek túl ezen. Mert nem lehet túllépni nyilván. Az évek telnek.


Sokkal fiatalabbnak néznek mindig, így akik nem tudják a születési évem azt hiszik bőven huszonéves vagyok. Csak most már el is kezdtem titkolni a korom, nehogy megtudja valaki. Teljesen beleőrültem ebbe. :(


Hogy hozhatok be dolgokat, amit évek alatt nem sikerült megvalósítanom? Lehetséges ez még? Tudom későn kapcsoltam...



szept. 7. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem a koroddal van a bajod, hanem az életeddel. A 30 áv nem vízválasztó. Nem úgy lesz, hogy holnaputántól már le kell húznod a rolót és a kardodba dőlni. Manapság a 30 év még egyáltalán nem számít magasnak, még gyermekvállalás szempontjából sem. Az idős anyukaság még messze van! Viszont az életeddel foglalkoznod kell. Társaságot kéne keresni, kimozdulni otthonról, nem aggódni amiatt, amin nem tudsz változtatni, ráadásul még felesleges is. Tehát először ki kell hoznod magadat ebből a depresszív állapotból. Ha másképp nem is, de pl. lehet találni az interneten csoportokat, amelyek olyan dolgokkal foglalkoznak, amik téged is érdekelnek. Ott be lehet kapcsolódni a beszélgetésekbe, és találsz olyan embereket, akikkel akár szorosabba kapcsolat (barátság, párkapcsolat) is kialakulhat. Ha megnyílsz egy kicsit a világ felé, az is meg fog feléd.
szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Most már ne azon agyalj, hogy mit hagytál ki, mert nem érdemes. Nézz előre, tök jó életkorban vagy, egy csomó minden áll előtted. Utazás, élmények.

Bárcsak 30 lehetnék!

Nekem a 40 volt tragédia.

El kellene kezdened társaságba járni, mert egy jó kapcsolat sokat lendítene rajtad.

szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
82%

Hát, ebben jó tanácsot lehetetlen adni. Tudod, én hogy éltem? Ma azt mondanák; ösztönlény szinten. Mindig a koromnak megfelelő dolgokat csináltam. Gyerekként játszottam, kamaszként feszegettem a határaimat, lázongtam, hülyeségeket csináltam és begyűjtöttem az érte járó pofonokat. Csajoztam ezerrel, zenéltem, lumpoltam. Fiatal felnőttként család, munka mellett 2 diploma, amiket végül nem hasznosítottam. Másod-és harmadállás, hétvégén kőműves, vagy sírköves melletti meló. Gyerekek, akiket 15 évvel később hasonló dolgokra biztattam,mert minden korszakot meg kell élni. Óhatatlanul visszaüt, ha valamelyik kimarad. A mai fiatalok élete meg van erőszakolva.

Szóval ne sajnáld az elmúlt éveket,az mind a te épülésedet szolgálta.

Most 65 éves tollahullott öreg csókaként azt mondom, ha újrakezdhetném, megint így csinálnám. (Mondjuk, az alkoholizálást - mert az is volt - kihagynám.

szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasonlítgasd másokhoz magad, nincs értelme, az élet nem egy lóverseny.

Én sokkal idősebb vagyok, mint te, de örülök, hogy még van jó pár évtizedem élni.

szept. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!