Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sehogy sem tudok leszokni az...

Sehogy sem tudok leszokni az alkoholról, minden próbálkozásom kudarcba fullad, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon el vagyok keseredve. Több, mint fél év józanság után visszaestem és már egy éve tart. Akármit próbálok, egy idő után a sóvárgás győz. Hogyan tudnám végérvényesen letenni? Rehabra munka miatt nem tudok befeküdni. Hol tudnék online mentort vagy beszélgetőtársat találni?

szept. 2. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Miért iszol?
szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok mindenre használom, de a fő gond, hogy függő vagyok és már annyira az életem része, hogy üres vagyok, ha nem ihatok. Az utóbbi két hétben minden nap elmentem úszni, nem ittam, de egy idő után nem segített, és visszaestem pár napra. Most nem iszom.
szept. 2. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvonón, terápián voltál már?

Oda kell menni

szept. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy addigtológus szakorvost, másképp nem fog menni.
szept. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik olyan tabletta (régebben Antaethyl volt a neve, most nem tudom mi), amit az ember bőre alá beültetnek, és ha ráiszik, akkor rémesen rosszul lesz már minimális alkoholtól is. Természetesen szakorvosi ajánlásra lehet hpzzájutni. Egyébként van szedhető változata, de van, aki szándékosan elfelejti beszedni, ezért jobb a bőralá ültethető változat. Viszont ilyenkor tényleg nem lehet egy csepp alkoholt sem fogyasztani, mert rögtön rosszul leszel.


(Az én pasimnak a 80-as évek végén felajánlották a beültethető változatot, mert rendszeresen visszaeső alkoholista volt. Ő csak a tablettás változatot fogadta el, mert azt mondta: ő le tudja tenni a szeszt, ő akarja saját magától. Természetesen abbahagyta a tablettás kezelést is, és az lett a vége, hogy 38 évesen meghalt, még a 2000-es éveket sem érte meg. Egy függő meg van győződve róla, hogy képes letennia a szert, amitől függ, de mivel függő, ezért erre képtelen.)

szept. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Addiktológus?

Pszichológus?

szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:
59%

Azt sajnos nem tudjuk megmondani, hogy alkalmas vagy-e önállóan (vagy egyáltalán bentlakásos elvonó-rehab nélkül bárhogyan) abbahagyni, de a fél év józanság biztató, mert ennyi idő alatt azért lehetne haladni, ha jól csinálod.


A leírásod alapján szerintem azt csinálhatod rosszul, hogy azt várod, hogy elmúljon a függőség/sóvárgás, amíg te elfoglalod magadat. Enyhébb függőségnél, amikor valakit csak kizökkenteni kell, ez is működhet, mások viszont akár évekig is csinálhatják ezt, és ilyen tipikus, üres "bamba f***" ex-alkeszek maradnak (persze ez csak a két véglet, absztinens alkoholistaként is lehet jó életet élni).


A lényeg az, hogy az ilyen "kitartó" függőségnél az alkoholizmus nem elmúlik, hanem neked kell alkalmazkodni, felnőni a józan valósághoz. Ez igen komoly önismereti munka; egyeseknek megvan hozzá a tehetségük és/vagy a pszichológiai műveltségük, mások meditálnak vagy a vallásukat gyakorolják elmélyültebben, a célirányos megoldás pedig az, hogy terápiába mész (mivel eddig ittál, gondolom van rá pénzed valamilyen rendszerességgel, ha nem is havi 4×). Senki nem lesz ilyen "tartós" függő csak az ivástól – amit egyedül az alkohol okozott, azt egyedül absztinencia is helyrehozza. Hogy fél év után is üres vagy ivás nélkül, az nem az alkohol hibája, bár súlyosbítja a tény, hogy az ivás miatt X év kiesett az életedből.


Akárhogy csinálod, a siker az lesz (különösen ha már 30 fölött vagy), amikor elérsz egy személyiségformáló krízishez, amit az a felismerés vált ki, hogy 1. aki most vagy, az nem tudja letenni az alkoholt, de 2. nem vagy hajlandó inni, és amikor ez az ellentmondás igazán leér benned, hogy "akkor ebbe most beledöglünk", akkor beindul egy pszichológiai krízis, ami részben átírja a személyiségedet és képessé tesz a józan életre. Az önismereti munka ahhoz kell, hogy alkalmassá válj egy ilyen krízisre. (Az sem teljesen kizárt, hogy lényegében most is készen állsz rá, de ezt nem tudod.)


Egyébként bármikor képes vagy szünetet tartani, ha van miért, vagy ez a fél év valami véletlen folytán jött össze?

szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!