Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe szociális szorongasom...

Enyhe szociális szorongasom van, miért van az, hogy szembesitem magam a helyzetekkel tehát amitől felek, és nem hogy javulna van mikor a következő próbálkozásnal még intenzívebb a szorongas?

Figyelt kérdés
Fejbe nem kommunikalom le jól, vagy mit rontok el?

#Szociális szorongas
2022. aug. 10. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A viselkedésterápia nem mindenen segít. Próbálj mélyeket lélegezni, relaxálni ilyen helyzetben. Emelett étrendkiegészítők is javíthatnak az idegeiden, és rendszeres sport.
2022. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Relaxalast még nem próbáltam, amit még észrevettem a legzésemen, az ilyen helyzetekbe nem hogy melyen hanem inkább túl visszafogottan lélegzem, sportolás használ.
2022. aug. 10. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Táplálkozással is hozzá lehet ám rakni, segíteni az idegrendszert.

Letters from generation RX filmben is szó volt róla, hogy egész komoly idegi bajokat lehetett kezelni vitamin és ásvány pótlással.

2022. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 40 vagyok, már az oviban is szorongtam. Ezekbe a helyzetekbe szerintem nem is lehet soha belerázódni. Ugyanúgy idegesség fog el a mai napig, ha bemutatkozni kell, telefonálni hivatalos ügyben, stb. Egyetlen dolog ami változott az az, hogy ezt, hogy kezelem magamban. Régebben tiltakoztam, hogy nem akarok ilyen lenni, ezt le akarom küzdeni és összessegében utáltam, hogy ilyen elcseszett vagyok. Mostanra viszont elfogadtam, hogy ilyen vagyok, tudatosítottam, hogy még sokan vannak mások is ilyenek és ez sokat segít együtt élni ezzel és nem folyamatosan küzdeni. Így közvetve talán azt is mondhatom, hogy valamelyest csökkent a szorongás is, bár ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy a fiatalkori énem, hogy mozogna a mostani élethelyzetemben.
2022. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szint úgy enis óvodától, zavar hogy korlátoz mindenbe, meg lehet látszik is rajtam hogy feszült vagyok ,elég gaz, így nem lehet kialakítani egy normális párkapcsolatot sem
2022. aug. 10. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is bedepizem, hogy miért kaptam ezt a keresztet, mert tény, hogy nehezebb így minden. (pl. szakmai előremenetel: sokkal több iskolát elvégeztem, mint a velem egy pozícióba/fizetésben lévők, mert egyszerűen kompenzálni kell. Meg hát igen, a párra találás, az se könnyű így) De próbálok arra gondolni, hogy másnak meg más problémája van. Teljesen gondtalan élet nincs.
2022. aug. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Psycho ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen problémád van, borzasztó lehet ezzel együtt élni 😥 Javaslom, fordulj szakemberhez! Klinikai szakpszichológus, vagy pszichoterapeuta szinte biztos, hogy tud segíteni! Sima pszichológus talán.


A szisztematikus deszenzitizáció technikáját pontosan ilyen esetekre találták ki. Ha a szakember ért ehhez, az sokat segíthet.

Ennek a módszernek egyébként része a relaxáció is.

2022. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!