Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bent tarthatnak pszichiátrián?

Bent tarthatnak pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már hónapok óta gondolkozok azon, hogy állami ellátás után nézek, nincs pénzem magán pszichológusra, pszichiáterre. Amatőr öndiagnózisom tüneteim alapján régóta fennálló depresszió, és viszonylag gyakori öngyilkossági gondolatok. Szerintem szinte lehetetlen, hogy ez fizikai méreteket vegyen (mármint sosem próbálnám megölni magam), de szeretném kezeltetni magam, szeretnék dolgozni a dolgaimon. Igazából eléggé túlegyszerűsítettem ezt az egészet, de szerintem a szakemberek jobban ki tudják bogozni, mint én. Szegedi vagyok, őszintén szólva azt sem tudom, hogy hogyan kezdjem, és véletlenül sem szeretném, ha benttartanának, sok a dolgom.

Első sorban a kérdésem, hogy szerintetek ha bemegyek és elmondom, hogy vannak öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim (igazából kiskorom óta), benttarthatnak-e akarom ellenére? Úgy, hogy szerintem maga az önbántalmazás veszélye nem áll fent. Illetve Ha valaki esetleg tudná, hogy Szegeden hogy megy a betegfelvétel-ellátás, hálás lennék, ha segítene. Köszönöm a válaszokat! (Elmúltam 18)



aug. 22. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom hogyha komolyan szuicid öngyilok szándékot észrevesznek akkor benn tarthatnak igen, de nem tudom mennyi időre
aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a szakemberek le fogják tudni venni, hogy " szeretném kezeltetni magam, szeretnék dolgozni a dolgaimon" és nem akarsz öngyilkos lenni, és sose volt kísérleted, akkor nem fogják ilyen emberrel terhelni a rendszert.

Szerintem látni fogják, hogy csak gyógyulni akarsz. Ilyen gondolatai pedig rengeteg embernek vannak, de ettől még nem fogják megtenni. Szóval szerintem ezen ne parázz, ha pedig bent tartanának (amit erősen kétlek), vedd úgy hogy az érdekedben... akkor biztos valamit itt nem írsz le.

aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer mikor a pszihiátrián voltam öngyilkossággal fenyegetőztem, betettek a zárt osztályra és beinjekcióztak.


Valami nagyon durva injekció volt, mert úgy megütött, hogy éjszaka még a takarót sem tudtam magamra húzni.

aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem akarlak ezzel elijeszteni a pszihiátriától, csak tudd, hogy mit ne csinálj.


Vannak olyan dolgok amin tudnak segíteni, vannak amin nem, ha nem próbálod ki nem tudod meg.

aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint olvastuk, ő nem akar ezzel fenyegetőzni.
aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok fenyegetőzni, inkább nem mondanám el nekik, ha ezért bevisznek. A mindennapi kezelések során gondolom úgy se rángatnának be ha csak megemlíteném. Tehát nem aza orvos elől titkolnám el, de kb inkább nem is kezeltetném magam ha most bent kéne maradjak. Tényleg fontos dolgaim vannak idekint...
aug. 22. 20:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze ezt nem úgy értem, hogy át tudnám verni az orvosokat, nem is célom ez.
aug. 22. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
a zárt veszélyes egy hely is tud lenni, nem csak a többiek miatt, hanem bármi kisebb ellentmondásra is konkrétan férfi ápolókat rádküldhetnek akik ököllel ütnek. sajnos ez nem urban legend
aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
meg a túlgyógyszerezés is népszerű, igen. úgy a legegyszerűbb ha kiütnek valakit így-úgy, hogy a legkevsebb odafigyelést igényelje
aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem értem, most ezeket azért írod, hogy elriassz a szakszerű kezeléstől? Mert így az embernek nincs kedve még tanácsadásra se menni.
aug. 22. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!