Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan diagnosztizálják a...

Hogyan diagnosztizálják a depressziót?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatokon kell átesni hozzá, erre lennék kíváncsi. Főképp a fizikai vizsgálatok érdekelnek, mert hallottam pl. belgyógyászati vizsgálatokról is. A leki tünetekről már elég sokat olvastam.
aug. 19. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
A depresszió a pszichiáter szakterülete. Ő majd akkor kér belgyógyásztól konzíliumot, ha arra gondol, hogy testi betegséged is van, és te azt magadnak nem tudod elintézni : pl nem voltál citológián, mammográfián, pedig behívtak. ( Férfi esetén a nemkívánt rész törlendő)
aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor normál esetben nem küld ilyen vizsgálatokra? Ha fizikailag egészségesnek tűnök? Én a béltükrözésektől félek a legjobban:(
aug. 19. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
A tünetek alapján kapod a diagnózist. A depresszió jellemző tünetei: állandó lehangoltsag, alvaszavar, ongyilkossagi gondolatok, csokkent etvagy stb. Én is ezek alapján kaptam diagnozist, fizikai vizsgalat nem volt.
aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Nálam semmiféle fizikális vizsgálat nem volt.

Olyan egyértelmű tüneteket produkáltam, ahogy az a nagy könyvben meg van írva.

aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, nálam korántsem ennyire egyértelműek. Inkább erős hangulatingadozásaim vannak, de néha vagyok annyira mélyponton, hogy úgy érzem nincs kedvem és erőm semmihez. Ilyenkor sokkal ingerlékenyebb is vagyok, de általában is igaz hogy kis dolgok, stresszhelyzetekre sokkal érzékenyebben reagálok, az ilyenek akár egész napra le tudnak hangolni teljesen. Voltak már öngyilkos gondolataim is, sokszor elképzeltem már milyen lenne csak úgy meghalni, nem-e lenne jobb ha vége lenne mindennek, viszont próbálkozásaim sosem voltak, az élni akarás sokkal erősebb bennem. Valamint nincs meg a 2 hétig tartó folyamatos lehangolt rossz kedv sem, ami ugye a depressziónak az egyik legegyértelműbb jele.
aug. 19. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

5

Akkor ezek alapján nem biztos, hogy depresszió.

aug. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát túl egyértelmű volt.Egyenesen kórházba kerültem és 2 hétig ki se jöttem
aug. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Igen, még nem az, viszont nem gondolom normálisnak akkor sem, néha annyira letargiába kerülük, hogy tényleg úgy érzem magamat. Az is lehet hogy csak kezdődő depresszió, mivel hát gondolom az sem egyik napról a másikra alakul ki, hanem egy folyamat. De kíváncsi vagyok, örülnék ha az itt válaszolók közül leírná valaki nála hogy kezdődött, voltak-e arra erre utaló jelek?

aug. 20. 11:14
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Azt könnyű megállapítani hogy valaki depressziós-e, nem azt szokták vizsgálni, hanem az okokat hogy miért az, és itt jönnek képbe a belgyógyászati vizsgálatok. Ha logikusan belegondolok, márpedig nem kéne hogy kikerülhető legyen ez, mivel akár lehet szervi oka is, pl. pajzsmirigy túl-alulműködés ami befolyásolja a hormonháztartást.

aug. 20. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!