Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetnek ezek a tünetek?...

Mitől lehetnek ezek a tünetek? (Szerotoninszindróma?)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem a gyk-n kell megtudakolni, hogy életveszélyben vagyok-e, csak a kórházban, ahol épp fekszem, az orvostanhallgató nem tudja, hogy mi lehet a baj, és senki nem veszi komolyan a tüneteimet. Szóval hátha valaki tud írni valami okosat.


Egy évig szedtem Citalopramot (antidepresszáns), fél évig napi 20 mg-ot, aztán napi 30 mg-ot. Augusztus 7-én kerültem be a pszichiátriára, és pár nap múlva adtak egy új gyógyszert, Mirtazapint. Először 15 mg-ot, miközben a Citalopramot továbbra is adták, de csökkentették az adagot, aztán a M-ből 5 napja 30 mg-ot kapok, a C-t pedig elhagyták.


3 napja éreztem először, hogy napjában néhányszor érdekesen zsong a fejem. Mintha a mellkasom felől jönne egy ilyen zsibongás, és szétterjedne a fejemben. Nagyon váratlan jön, de csak 1-2 másodpercig tart. Inkább kellemes, mint kellemetlen érzés, kicsit emlékeztet az extasy hatására, de igazi eufória nélkül.


Ez az érzés egyre gyakrabban jött elő, és tegnap délután már folyamatosan éreztem. Mellé nagyon megváltozott a valóságérzékelésem, mintha valaki bedrogozott volna. Ez már határozottan kellemetlen volt. Ha mozgattam a fejem, nagyon felerősödött, és émelygés kísérte. Nagyon nehezen értettem meg, mit beszélnek hozzám.


Megmértem a vérnyomásom, nyugalmi állapotban 165/100 volt (mindig 120 körül szokott lenni). Aznap reggel is 145 volt, meglepődtem, de nem gondoltam, hogy fontos. Lázam nem volt. Este nem vettem be a gyógyszert (épp hazaengedtek, de ma visszajöttem), mert attól tartottam, hogy szerotoninszindrómám van. 0,75 mg-nyi Frontint vettem be, az enyhítette a tüneteket (teljesen nem múltak el, de végül sokára el tudtam aludni).


Mára a pszichés tünetek megmaradtak, kicsit enyhébbek, mint tegnap este. Viszont felerősödött az, ami tegnap kezdődött: teljesen váratlanul olyan érzésem van, mint mikor beüti az ember a könyökét, és végigfut a fájdalom az alkarján. Néha tényleg a karomból indul, néha a talpamtól a fejemig végigfut rajtam, néha mintha a lábamból a szívembe menne, néha a mellkasomtól a fejembe. Villanásnyi, hirtelen, nagyon kellemetlen érzés, olyan, mint a könyökbeütés.


Az orvos szerint kizárt, hogy szerotoninszindrómám legyen, mert ettől a gyógyszertől nem lehet. Nyilván nem akarom jobban tudni az orvosnál, de úgy jön le, hogy azt gondolják, beképzelem a tüneteim. Ebben pedig biztos vagyok, hogy nincs így, mert nagyon fizikai jellegűek ezek az érzések. Más ötletük nincs, hogy mi van velem, és nem tudom, mi lehet, de nagyon cefetül vagyok.



aug. 18. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek szeded ezeket a gyógyszereket?
aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szerotonim szindróma, hanem SSRI elvonás. Angolul brain zaps. Túl hamar hagytad el az SSRI-t. Mivel a mirtazapinnak semmi köze az SSRI-okhoz ezért nem enyhíti a tüneteidet. Azt hogy ezt az orvos kapásból nem tudja, nagyon nyugtalanító.
aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
aug. 18. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előző gyógyszered megvonási tünete.
aug. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A brain zapnek utánaolvasva teljesen illik a tüneteimre. Az a bosszantó, hogy senki nem vette komolyan, amit mondok, és az orvos is tanácstalan volt. Meg nyilvánvaló hülyeségeket mondott (pl. hogy a szerotoninszindrómának sokkal súlyosabb tünetei vannak, miközben egy spektrum, meg hogy benzodiazepintől nem csökkennének a tüneteim, miközben azt adják a szerotoninszindrómásoknak).


Meg az ápoló azt mondta, a Mirtazapin nem is hat a szerotoninszintemre, ami szintén nettó hülyeség, mert arra is hat.


Köszi a választ, nekem is eszembe juthatott volna.

aug. 19. 07:19
 6/8 anonim ***** válasza:
És miért kerültél be a pszichiátriára? Egy év SSRI után ez érdekes.
aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem sokkal lettem tőle jobban. A részleteket nem írom le.
aug. 19. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem hinném, hogy ekkoa akdagtól szerotonin szindrómád lennei, csupán érzkeny vagy rá.

Nálam is magas vérnyomsát kozott ez a gyógyszer. Kár, pedi gamúgy jó lett volna.

aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!