Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátrián miért bevett...

A pszichiátrián miért bevett szokás a begyógyszerezés/szedálás?

Figyelt kérdés
aug. 18. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert egy dühöngő, önveszélyes emberrel egy légtérben sem lehet meglenni, nem hogy még terápiát folytatni.
aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

A belgyógyászaton is szokás a gyógyszerezés, meg más osztályokon is.

Ha valaki betegként van kórházban, azt kezelni szokás, a problémának megfelelö módon

aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos nem csak ott.
aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Tény, hogy néha felesleges, vagy legalábbis nem azzal kéne kezdeni, de sok esetben meg nincs más megoldás.
aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert egyszerűbb, mint ténylegesen foglalkozni a beteggel. Én nem vagyok gyógyszerellenes, ha szükséges a gyógyszer, akkor persze, de a pszichiátrián egytől-egyig mindenkit begyógyszereznek és élő zombivá változtatnak.
aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
A férjem urológiai problémával került kórházba. Olyan nyugtatót kapott, amitől szó szerint megbolondult.
aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
23%

Nincs olyan, hogy "begyógyszerezés, szedálás".


Minden beteg olyan gyógyszert kap a kórházban és olyat írnak fel neki otthonra, ami az állapotát legjobban kezeli.

aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó, akkor lehet te még nem tapasztaltál ilyet. Anyum a krónikus belre került 4 hétre, ahol is adtak neki fájdalomcsillapításként , amitől látomásai, rémálmai voltak. De leglább egész nap olyan kába volt, hogy senkinek nem tudott szólni, hogy tele a pelenka, vagy hogy szomjas. Hazahoztuk. Nagyjából 4 hét volt mire kitisztult a tudata, mire az elvonási tünetek okozta fájdalmai megszűntek.
aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
#8 Igen, hasonló volt nálunk is. Rémálmok, hallucinálás, téveszmék. Ráadásul otthon is szedte, mert ezt írták a háziorvos felé. Eltelt egy hónap, mire rájöttünk, mi a baj. Hónapokig tartott, míg teljesen rendbejött.
aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenkit. De én láttam a zárton olyan szinten dühöngő beteget, hogy azt elképzelni sem tudod...
aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!