Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki fogyasztott már nagyobb...

Valaki fogyasztott már nagyobb mennyiségű alkoholt Depakine/ Convulex szedése alatt?

Figyelt kérdés

Bipoláris zavarra szedem, csak nagy betűkkel benne van a betegtájékoztatóban, hogy tilos az alkohol fogyasztása a szedése alatt.

Viszont Xanaxot/ Frontint vagy Zopigent is szedek (akár egyszerre sajnos), azoknál is ott van ugyanez és már nem egyszer leittam magam, mégsem fulladtam meg.

Csak az érdekelne, hogy valaki fogyasztott már el 2 üveg bort vagy fel liter vodkát vagy barmit, aki szed Depakine-t/ Convulexet?

Mit tapasztalt? Vagy ha ért valaki hozzá, mire számíthatok, ha ráiszok?

Esetleg azon túl, hogy hatástalanítja vagy bármi.


aug. 8. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megfordítom a választ - nem szedek ilyeneket csak partyzni szeretek és lesittelték a dilert, a pálinkát és bort akartam megvaditani kis gyógyszerrel hogy jobban beüssön a party meg a pulzálás de nem hozta meg az óhajtott hatást hiába szedtem be 5 xanaxot.
aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem sem volt semmi bajom, mikor 12 abszintra bevettem 8 Xanaxot. Jo igaz, másnap aludtam 2-ig, de nem lett légzésleállásom, amivel a betegtájékoztató fenyeget.

Csak mióta szedem a Depakine Chronot is, nem fogyasztottam egy korty alkoholt sem és egyszerűen csak szeretném kicsit jól érezni magamat, 25 éves vagyok es mar elegem van, hogy hol hangulatjavító, hol hangulatstabilizátort, hol nyugtatót, hol altatót kell szednem, mert olyan a hangulatom, mint az időjárás.

Nem értem, miért vert meg ennyire ezzel a bipoláris zavarral a sors…

aug. 8. 23:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Anno mikor az először elmentem kivizsgálásra, akkor full depressziós epizódom volt és hangulatjavító SSRI-t írt fel a pszichiáter, akkor kérdeztem, hogy ihatok-e szilveszterkor. Akkor mondta, hogy max 1-2 pohárral, többet ne és nehogy rendszer legyen belőle.
aug. 8. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Helex SR-t kaptam, felírva. Nem szedem naponta, csak akkor ha tényleg nagyon rosszul érzem magam, de a 24 órát mindig megvárom, alkohol-nyugtató között (az SR még tovább szívódik fel, ez a lényege).


Voltam olyan helyzetben, ahol reggel még bevettem a gyógyszert és este meghívtak egy bulira.. Nagyon jól esett volna, de inkább nemet mondtam. Nem véletlen van odaírva. Legalább egy napot várj ilyenkor. Lehet eddig nem

volt baj, de ez tényleg eléggé orosz rulett.

aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ha egy napot kihagyok a hangulatstabilizálóból, az már okozhat kilengést valamelyik irányba?

Pl. levert lehetek vagy pont felpörgök?

Ugye az is benne van a betegtájékoztatóban, hogy metamizol tartalmú gyógyszerekkel nem vehető be, mert a metamizol lecsökkenti a valroinsav szérumszintjét, így a hatását. Na egyszer iszonyatosan fájt a fejem (holott elvileg migrén profilaxisra is jó ez a gyógyszer) es haverom adott egy algopyrint, bevettem és elképzeltem, hogy most kiment belőlem a hangulatstabilizáló és rámjött a sírás, búval b*szottság, pedig előtte már hellyel-közzel nagyjából stabilabb volt.

aug. 8. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!