Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek írassak fel...

Szerintetek írassak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Tavaly írt a pszichiáterem fel xanaxot, de mondta csak akkor egyem, ha nagyon szükség van rá. Nos én nem váltottam ki, de nem is éreztem úgy szükségét. Most az utóbbi időben sokat szorongok, meg minden, és azon gondolkodom, hogy iratok fel. Itt jön a másik probléma. Én régen évekkel ezelőtt frontint 0,25mg szedtem, és az nekem be valt, csak abba hagytam mert nem akartam függő lenni. Ezt egy másik orvos írta fel. Nem tudom, hogy kérhetem e, hogy inkább azt írja fel, vagy nem szabad ilyet? A xanaxtól félek. Bár azt mondják ugyan az a kettő, de én nem merem be venni a frontint mégis csak ismerem.
aug. 1. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan ordítani tudnék az ostobaságtól! Mármint az olvasásától! Nem a hatóanyag miatt hívták vissza (szó nincs betiltásról!) a Frontint, hanem mert szennyeződést találtak egy gyártási tételben! Akár a Xanaxban is találhattak volna. Az, hogy a gyártó más, nem jelenti azt, hogy a hatóanyag is más! Elolvasod a betegtájékoztatót. Minden 7 évet betöltött gyerek képes 2 különböző betegtájékoztatóban olvasott szóról, legyen az vegyületnév, megállapítani, hogy azonos-e. Segítek: azonos. Alprazolám.
aug. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10


a xanaxot az upjohn gyartja de a pfizerhez tartozik, usa-ban es exportaljak egesz vilagon kb. egy mini EGIS frontin gyarto ceget a pfizer nem akarta tonkre tenni mert hozzajuk kepest annyira elenyeszo, azt sem tudjak hogy mi az ahogy irtam. EGISrol lehet hallottak, de az itthoni termekeikrol semmit szerintem. de az pfizer mast is gyart nem csak xanaxot. Nincs is itt verseny a ketto kozott. Ezen felul a pfizer (amihez az upjohn tartozik -> xanax meg tobbi gyogyszer) osszevonodott a mylannal ami egy szinten nagy nyugati ceg. Igy lett az un. "Viatris", aminek nagyobb reszvenyese a Pfizer igazabol. De hatalmas igy a piacuk. Most egy frontin igy.... fing. Senki nem akarja, plane a viatris levinni a hirnevet a magyar frontinnak. Ez egy ilyen magyar termek. Sehol nem hasznaljak csak itthon, szerintem annak is meg van az oka de mindegy, nekem egy futyul egy picit ha nem nagyon, de megtartom a gondolataim magamnak. egy fix, senki nem akarja, cegkent lejaratni a kemeny magyar frontint..

aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!