Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek írassak fel...

Szerintetek írassak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Tavaly írt a pszichiáterem fel xanaxot, de mondta csak akkor egyem, ha nagyon szükség van rá. Nos én nem váltottam ki, de nem is éreztem úgy szükségét. Most az utóbbi időben sokat szorongok, meg minden, és azon gondolkodom, hogy iratok fel. Itt jön a másik probléma. Én régen évekkel ezelőtt frontint 0,25mg szedtem, és az nekem be valt, csak abba hagytam mert nem akartam függő lenni. Ezt egy másik orvos írta fel. Nem tudom, hogy kérhetem e, hogy inkább azt írja fel, vagy nem szabad ilyet? A xanaxtól félek. Bár azt mondják ugyan az a kettő, de én nem merem be venni a frontint mégis csak ismerem.
aug. 1. 13:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a frontinból is csak egy felet kellet szedni
aug. 1. 13:11
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérheted
aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És elég, ha telefonon beszélek vele, vagy menjek el személyesen? Mondjuk ha hívom a számot mindig az asszisztens veszi fel.
aug. 1. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Inkább pszichológushoz menj, mint hogy függővé tedd magad. Nem lehet abbahagyni. Ne áltasd magad, hogy a Frontin nem Xanax - de!
aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz már egy jó ideje, de azt érzem nincs változás. Sőt. Most erre kényszerülök. Bár mondjuk reáliasbban tudok gondolkodni,de ami miatt járok azon sajnos ez nem segít. (Hányás fóbia)
aug. 1. 13:35
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem jó pszichológushoz jársz.
aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam sajnos. Az a baj, hogy nincs pénzem eljárni jellem pillanatban másikhoz, ez pedig sztk-s. Egyébként annyira aranyos meg minden,de tényleg nem érzem még,hogy nekem el múlt vagy legalábbis meg tanultam kezelni
aug. 1. 13:43
 8/12 anonim válasza:
63%
Mindegy, hogy Frontint vagy Xanaxot írnak fel, mivel ugyan az a kettő. Ez azt is jelenti, hogy a gyógyszertárban is kérheted a Frontint, hiába van Xanax a recepten, és fordítva is.
aug. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
a frontinrol en is hallottam hogy nem xanax, sem forditva, a hato anyagok meg a vivo anyagok, eloallitas mas mert a ceg is mas es azt mondtak a xanax az eredeti vilagon exportaljak, a frontin meg itthoni egyedul es be is vontak egyszer a frontint nemtom miert de volt hir rola ha utana nezel, ha a frontin es xanax hatoanyaga ugyanaz akkor a xanaxot is miert nem tiltottak be. csak ezert is furcsa hogy ugyanaz lenne-e a ketto. meg a xanax talan regebb ota itt van jo ideje tesztelt a fronint meg csak itthon ismert szinte mashol neznek meg az orvosok is szerintem hogy mi az
aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8 ez tényleg így van?

Egyébként édes anyám szedi a 0.5 set,tehát van neki otthon, ha ad belőle, akkor be veszem. De én régen csak a 0,25 felét szedtem. Ebből így gondolom elég lenne a negyed is.


9. Igen. Ezt én is hallottam pár éve, de én arra gondolok, hogy talán rossz "hírnevet" akartak a frontin gyártó cégnek, mert az utóbbi időben sokkal jobban elterjedt a frontin,és talán így akart "fellebbezni" a xanax gyártó cég. Végülis ezért sincs be tiltva, be vizsgálták és minden megy tovább. De ez csak az én elméletem

aug. 3. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!