Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ASD-s,neuro tipikus vagy...

ASD-s,neuro tipikus vagy ADHD-s vagyok?

Figyelt kérdés

tudom,hogy erre a kérdésre valószínüleg nem itt kellene keresnem a választ,de azért az ebben a témában jártasabbak segítségét szeretném kérni.


Kezdjük ott,hogy én a 36.hétre születtem ami az egyik oka lehet az Autizmusnak és az ADHD-nak.2,5-éves koromig nem beszéltem,majd(2-től-6-7 éves koromig): gyakori szokásom volt az egyhelyben való körbe-körbe pörgés/forgás,és az állva billegés, lassabb volt a beszédtempóm a többieknél (mára ez a 3 viselkedésmód eltűnt) Most (17-évesen) lehet,hogy ez sokaknak fura,gáz,szokatlan de én zenét úgy hallgatok otthon,hogy ülök és közben hintázom,van,hogy zene hallgatás nélkül is csinálom (kisebb koromban publikusan is csináltam de az óta már nyilvánosan, közösségben nem csinálom),Állandó dolog nálam,hogy zene hallgatásnál Azokat a dallamokat/részeket amik tetszenek egy zenében vissza tekerem és újrajátszom,és ezt több percen át tudom csinálni. Ritkán tartom a szemkontaktust ( még akkor is ha nem érzem kényelmetlenül,vagy zavarban magam).Visszafogott, visszahúzódó, csendes,befelé forduló,introvertált amolyan magamnakvaló ( különcködő ) természet vagyok,bezárkózom a kis csigaházamba,állandóan mikor otthon vagyok,inkább elvonulok a többiektől,bezárkózom, a kis szobámba,,a nap nagy részét ott töltöm,régebben kisebb koromban szabad időmben ki jàrtam a szabadba biciklizni,vagy csak sétálni a parkban stb,viszont az óta már nem teszem de amint lesz lehetőségem rá újra kerítek erre sort. Megfelelő társaságban, megfelelő emberek között Vidám, beszédes, mosolygós,bolondos vagyok,gyakran félreértek, félreértelmezek dolgokat, pl. Kérdéseket, feladatokat, instrukciókat, vagy csak túl hamar következtetek. Sokszor hosszabb szünetet tartok egy kérdés megválaszolása előtt.Maladaptív álmodozó vagyok,folyton elvonulok a fejembe a saját kis belső világomba, mindig vannak belső monológjaim, párbeszédeim, néha magamban mosolygok a saját gondolataimon, akár egy egész filmet is le tudok forgatni a fejemben,rossz a tályékozódási kézségem,az irányokkal is előfordul,hogy kicsit bajaim vannak, elég rossz vagyok matematikából,bizonyos állagú ételeket nem vagyok hajlandó megenni (pl főzelékek vagy akármilyen főtt állagú étel ),A zöldségek nagy részét sem szeretem ( pl hagyma,káposzta,cukkíni,tök stb )


( A zárkózottságom miértjével kapcsolatban egy családtag (a nevelő anyám ) beszélt egy pszichológussal aki szerint,hogy az anya hiánya kisgyermekkorban okozhat ilyen végkimenetelt, Ez a viselkedési minta gyakran a korai érzelmi trauma és a kötődés hiányának következménye. Azért zárkózok el/be és húzok falat magam köré, mert ez egy védelmi mechanizmus nálam, hogy megvédjem magam a fájdalomtól,csalódástól és elutasítástól.Tudat alatt félek attól,hogy ha bizalmat szavazok valakinek akkor előbbutóbb eltaszít ezért inkább egy falat húzok magam köré és távol tartok másokat magamtól).



#önismeret ##autizmus ##autizmus spektrumzavar
júl. 31. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Bennem nem keltetted egy autista benyomását, adhd-t pedig egyáltalán nem. Ezek az ingerkereső mozgások nem csak autista gyerekeknél jelentkeznek, lehet az oka idegrendszeri éretlenség vagy stresszlevezetés is például.


Viszont, ha jól értem, vannak problémáid. Függetlenül attól, hogy húzódik-e a háttérben autizmus, érdemes pszichológushoz fordulnod vele. Egy sima pszichológus szerintem hivatalos diagnózist nem tud adni, de az itteni olvasóknál jobban el tudja dönteni, hogy valószínűsíthető-e az autizmus nálad.


Bár szerintem fontosabb, hogy konkrétan mik a nehézségeid és azokon hogyan lehet változtatni, kevésbé fontos hogy az eltérésedet autizmusnak hívják-e. De van, akinek egy nagyon megnyugtató aha-élmény a diagnózis.

júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi köze az ADHD-hoz.
júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!