Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik pszichoterápiás osztály...

Melyik pszichoterápiás osztály a legjobb? Sote, Tündérhegy, Thalassa-ház, vagy másik?

Figyelt kérdés
Véleményeket, tapasztalatokat szívesen olvasok, lehetőleg frisseket

júl. 29. 18:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha érvagdosós borderline vagy, és a szakadék szélén érzed magad, akkor a Tündérhegy is jó lehet, egyéb esetben inkább kerüld.
aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem Tündérheggyel kapcsolatban utólag nagyon sok negatív érzésem van, felszínre jött ugyan egy csomó minden, de mivel ezt aztán nem tudtam hogy kezelni,úgy érzem, azóta egyre rosszabb az életem. SOTE-n csak első interjún voltam, kedves volt velem, akivel beszéltem. Nekem is viszonylag sok időt mondtak, ehhez képest kb két héttel később mehettem is volna, de addigra már Tündérhegy mellett döntöttem. Lehet, hogy a SOTE-val jobban jártam volna.
aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek más a profilja. Attól függ, hogy milyen tüneteid vagy diagnózisod van.


SOTE: [link]


Thalassa: [link]


Tündérhegy:


Segítséget kínálunk azoknak…


… akik úgy érzik, hogy komoly életvezetési elakadásuk miatt egyedül nem tudnak úrrá lenni a kapcsolataikban, az életteljesítményükben, vagy az élet bármely területén tapasztalt nehézségeiken.


… akik esetleg már megelőzően kezelésben részesültek valamilyen pszichiátriai osztályon, de – esetleges gyógyszeres kezelésük mellett – pszichoterápiás ellátást javasoltak számukra, vagy ők maguk szeretnének ilyen jellegű kezelésben részesülni.


… a személyiségzavarral élő pácienseket, akik készek pszichoterápiás keretben keresni az életvezetési elakadásuk úgynevezett „saját részét”: Viselkedésük, kapcsolati pozíciójuk azon elemeit, amin alakítani tudnak, és ami által jelentősen javíthatnak mindennapi életminőségükön.


Gyakori kórképek osztályunkon: szorongás, pánik jellegű megbetegedések, depresszió, evészavarok, borderline és egyéb személyiségzavarok, pszichoszomatikus megbetegedések; az életciklus különböző krízisei: szülőkről való leválás, gyermekek elengedése, munkahelyi konfliktusok, válás és gyász feldolgozás.


Osztályunk nem foglalkozik…


… addiktológiai kórképben szenvedő páciensekkel. Ha tehát jelenleg is fennálló függőségben szenved, először addiktológiai kezelést tanácsolunk, és amennyiben több hónapos absztinenciára már képessé vált, akkor abban tudjuk segíteni, hogy a függőség kialakulásának hátterében feltételezhető lelki okokkal szembe tudjon nézni, azokon változtatni tudjon.


… az úgynevezett nagy klinikai kórképekkel, szkizofrénia spektrumba eső megbetegedésekkel élő páciensek estében az a tapasztalat, hogy nem tudják hasznosítani a feltáró pszichoterápiás ellátást.


Osztályunkon nem klasszikus pszichiátriai rehabilitáció, hanem feltáró pszichoterápiás munka folyik, emiatt az évtizedek óta kezelt páciensek estében a területileg illetékes pszichiátriai rehabilitációs osztályt javasoljuk.


Osztályunkon nem kezelt kórképek: organikus problémák, idős kori szellemi teljesítménycsökkenés.

aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A Sote elküldte a kérdőívet amelyben a szüleimmel való kapcsolatomról kérdeznek. Ugye nem keresik fel a családtagjaimat?
szept. 4. 12:27
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a családodat biztosan nem fogják megkeresni. A kérdőívet a saját belátásod szerint nyugodtan kitöltheted.
szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem a nagykorú gyermekem volt a SOTE-n, és fel sem merült, hogy engem bármibe be akarnának vonni.
szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!