Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online terápia tapasztalatok?

Online terápia tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzetem az, hogy hamarosan elköltözünk, és nem tudok egy jó ideig személyesen járni a terapeutámhoz. Ez nagyon megvisel, és őszintén nyitott voltam rá, hogy máshoz irányítson, mert mindenképp folytatnom kéne a terápiát, de már olyan régóta ismer, elmélyült a kapcsolatunk, és egy mély kölcsönös bizalom is kiépült. Szerintem egy végtelenül jó ember és szakember, és kétlem, hogy találok az utca sarkon még egy hasonlót... Ma már azért nehéz olyat találni a területen, aki tényleg törődne. Az anyám lehetne korban, fel is nézek rá. De nem ez a lényeg. Nagyon érdekelne, hogy az online terápia hogyan működik, mert egyelőre el nem tudom képzelni az egészet. Nekem fontos, hogy besétálok a rendelőbe, fizikailag együtt vagyunk, stb. és mindezt online átültetni... fogalmam sincs ez hogyan működik, pedig többektől hallottam (szakembertől is), hogy nagyon is működik a dolog, de valahogy nem tudnak meggyőzni.:( És hogyan fizetek?! Lejár az idő, és indítom az otp utalást?!? Vagy ez hogyan megy? Olyan bizarr a gondolat is.

Sok hülye kérdésem van, de egyelőre nem tudom mi tudna meggyőzni, hogy esetleg kipróbáljam ezt vele.

23/ fiú



júl. 26. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Engem kizárólag az frusztrált, hogy nem egyedül lakom, hanem van egy albérlő társam, de az se túlzottan. Szerintem ne ijedj meg az online kapcsolattartástól. Azért én örültem volna, ha 500-1000 Ft kevesebbet kér érte, de hát ez van.

Ez már rajtad áll. Először próbáld ki legalább 4-5 alkalommal, aztán kiderül, jól érzed-e magad ebben a helyzetben, vagy sem.

júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Az első (remélem, hamarosan törölt) válasszal ne foglalkozz, egy másik ártatlan kérdés alatt is ugyanilyen faragatlan volt.

Működik az online terápia, ugyanúgy tudtok beszélgetni. Nem éled át a személyes jelenlétét, de a képernyőn közelebb van az arca, tehát egy másfajta, arcra koncentráló intimséget élsz meg. Ha a terapeuta nyitott rá, akkor neked kell eldönteni, hogy inkább online-ra térve maradsz a bevált segítőnél, vagy személyesen elölről kezdesz mindent egy ujjal. Vagy inkább abbahagynád az egészet?

Átutalással fizetsz, a kérése szerint előre vagy utólag, nincs azzal semmi gond.

júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!