Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyire elterjedt...

Tényleg ennyire elterjedt dolog pszichológushoz járni evészavar miatt?

Figyelt kérdés
Sok fogyókúrás kérdésnél javasolják a stresszevőknek, bánatevőknek, bulímiásoknak, hogy forduljanak pszichológushoz, mintha az olyan gyakori lenne. Egyrészt drága, másrészt mit tud segíteni, harmadrészt ez elég komoly probléma-e ahhoz, hogy lélekbúvárhoz kelljen fordulni, negyedrészt nem ismerek senkit, aki pszichológushoz járna (oda nem csak a sztárok meg gazdagok járnak?), így nem hiszem, hogy elterjedt dolog lenne.

júl. 26. 01:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

#15

Egy nagyon komoly szakember könyvét ajánlottam neked. Ha fogalmad sincs, hogy ki ő, Google a barátod.

júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy forrás kell? Mondjuk Asperger-szindróma Wikipédia oldala, hogy hogy pakolgatják ide-oda, mert nem tudják egyáltalán van-e ilyen!
júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
A Wikipédia NEM hivatalos forrás. 🤦🫤🤷
júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

16! Amit reklámozott az a Myth of normál című könyv, csak magyarul rég olvastam!

Mondom, ufók könyveket us olvastam, akkor-e logika szerint azok is vannak!

Attól, hogy olvasol egy könyvet még nem lesz igaz, ami abban van.

júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
18! Vártam ezt az erőlködés! 😂 tudod mi az a DSM-V, az már az? Mert a wiki az alapján van írva...
júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A transzgenerációs traumákkal kapcsolatban: ha felfedek egy traumát, akkor mi fog változni? Van egy tök jó sorozat a Netflixen, ilyesmiről szól, Another Self /Masik énem. Filmnek jó, de... nem hiszek az ilyen spirituális dolgokban. Legfeljebb annyit tud tenni valaki, hogy próbálja nem elkövetni azokat a hibákat, amiket az elődei, vagy kicsit máshogy élni, de a mintákat nehéz nem követni, nehéz levetkőzni. Ha azért van evészavara valakinek,mert valami traumát hordoz(nak) a családban, attól még a felismerésével nem fog változni semmi, az evészavar meg már ott van. A pszichológus mit tud segíteni ebben?
júl. 26. 22:31
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

#16


Látom, Google neked se a barátod:


[link]

júl. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!