Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra lenne sürgősen...

Pszichológusra lenne sürgősen szükségem Budapesten, de sajnos jelképes összeget tudok jelenleg ráfordítani. Tudtok ajánlani valakit, vagy egy olyan Facebookos csoportot, ahol kereshetek? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

júl. 25. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tematikusan? Milyen jellegű a problémád; ahhoz igazodóan célszerű keresni.
júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
A tb-s pszichológus ingyenes, esetleg némi várólistával. Akad néhány alapítvány is, néhány alkalom erejéig csökkentett összegért. Mi a problémád? Én mentálhigiénés segítő szakra járok, ha abba belefér, szívesen beszélgetek veled.
júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valamelyik lelkisegély telefonvonal, ha úgy érzed, nagyon sürgős.
júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Bocsánat az offért, de még mindig elképesztő, hogy a terápia egy szolgáltatás lett, ahol a páciens "klienssé" válik.


Én azt ajánlanám, hogy feküdj be egy intézménybe, pl. Thalassa Ház, keddenként van tudtommal a felvétel.

júl. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Ha nem súlyos, akkor van ambuláns kezelés is.
júl. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

4-es: "Keddenként van felvétel": nem valami közkönyvtár ez, hogy jöhet mindenki fia-borja: az mehet, akinél indokolt, és aki befér.

"Feküdj be": azt se tudod, mi baja van, de már fektetnéd? Lehet, hogy rosszban van az anyóssal!

Mért baj az, hogy a pszichológiai segítségnyújtás szolgáltatás lett? Már az orvosi ellátás is az. Semmi problémát nem látok benne, csak azt, hogy a legtöbb igénylő nem tudja megfizetni. De az állam soha nem fog megközelítőleg se annyit fizetni a pszichológusoknak, mint amit magánban keresnek. Az meg, hogy kliens, az meg mért baj? Ezek az emberek nem betegek, a beteg orvosi ellátás alatt van.

júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

6: A felvétel egyben vizsgálatot is jelent, ami eldönti, mi indokolt és mi nem, tehát nem értem a problémát.

A befekvéssel egyetértek, azért is egészítettem ki a következő mondatban azzal, hogy van ambuláns kezelés is.


Egyetlen egy baj van azzal, hogy a pszichológiai segélynyújtás ki kell fizetni: nem mindenkinek van rá pénze. Ennyi szociális érzékenység szorulhatna beléd mondjuk. Ha nem az olyan emberek, mint te, akkor talán elérjük társadalmilag azt az állapotot, hogy mindenkinek ugyanolyan joga lesz a kezelésre anyagi helyzettől függetlenül.

júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, milyen szociális érzéketlenséget találsz bennem, 7-es, mikor én is pont azt írtam, hogy az egyetlen baj vele, hogy a legtöbb igénylő nem tudja megfizetni. Nem pedig az, hogy az érintettek kliensek. Az állami ellátás szűkösségét ne rajtam kérd számon, én nem Mészáros Lőrincre szavaztam.
júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!