Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretném fokozatosan csökkent...

Szeretném fokozatosan csökkenteni az olwexyát de nem tudom,hogy csináljam. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Már 4 éve szedem az olwexyát 150mg ot és lassan szeretném majd abbahagyni a szedését de nem tudom,hogyan kezdjek neki. Mivel ez kapszula ezért nem lehet eltörni és így bonyolult :( Azt mondják, hogy csak nagyon lassan fokozatosan lehet csökkenteni az adagot 10%-al de a kapszulát,hogy lehet csökkenteni? Mert ez nekem magas akárkit kérdeztem nem tudott segíteni senki. Orvosom nincs csak az aki TB alapon foglalkozik a betegekkel de ő nem segít igazából semmit. Csak felírják a gyógyszert aztán ezzel el van intézve. Emailben is kértem már egy pszichiáter tanácsát aki azt írta nekem,hogy egyik nap szedjek 75mg ot a másik nap 150 mg ot és így folyamatosan aztán utána már csak 75 mg ot szedjek de,hogy meddig azt nem mondta. Valaki tudna nekem segíteni?
júl. 25. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szét kell csavarozni a kapszulát, és szemmértékre kiszedni belőle 10%-ot, majd ujra összecsavarozni. Én a duloxetint tudtam így csökkenteni, ami hasonló kiszerelésben van, és hasonlóan nehéz elhagyni.
júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De azt hogy lehet kiszámolni? Képzeld megszámoltam a gyöngyöket ami benne van azt hiszem összesen 613 db gyöngy van benne. És ha annak venném a 10 %-át? Vagyis 61 db ot szedjek ki belőle?
júl. 25. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy szemmértékre. Attól nem lesz semmi bajod, hogyha pár százalékkal többet-kevesebbet veszel be egy nap. De ha te leszámoltad akkor lehet pontosan is, rád van bízva.
júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De hát ebből (és az összes többi helyettesítőjéből is) léteznek gyengébb változatok, már 25 mg-tól. Van amelyik tabletta, nem kapszula, tehát el is tördelhető. Mégiscsak az orvossal kéne megbeszélni, hogy a gyengébbet írja fel, fokozatosan csökkenő hatóanyagtartalommal.


( [link] )

júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Veszel egy olyan mérleget ami mér mg-t , és leméred
júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De mennyibe kerül egy olyan mérleg és hol lehet kapni?
júl. 26. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat ez kb jo lehet:

[link]

júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es hát nem olcsó az biztos
júl. 26. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk 10 ezer forint vs szenvedes a leszokassal
júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!