Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családi problémák megoldása...

Családi problémák megoldása pszihológuson keresztül?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnél is láttam a következőt:

Problémáik voltak, elmentek pszihológushoz. Ott egy idő után arra jutottak, hogy a probléma a családi kapcsolataiban gyökerezik (szülővel, testvérrel való dolgokból).


Majd ezt az illető szóváteszi, amiből az lesz, hogy az érintett családtagok közlik, hogy egy hülyeség, majd jól összevesznek. Végül eljutnak oda, hogy testvérek vagy épp szülő-gyerek nem beszélnek többet egymással.


Mit gondoltok, mi lenne a megoldás az ilyen esetekre?


júl. 24. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kéne hallgatni a pszichológusra! Azok nem istenek, meg mindentudók! Sőt! Nagyon sokszor mentálisan sérült emberek -nem vicc, népszerű poén a pszichiátriákon, hogy mi a legjobb szakma a bent fekvőknek: hát a terapeuta- és viccen kívül sok mentálisan sérült, kezelt ember idővel valóban pszichológus is lesz! Nekem őszinte leszek egy pszichológus ismerősöm sincsen, aki fejben rendben lenne! Volt, akik korábban konkrétan börtönben is ült testi sértés miatt meg garázdaságért, most meg terapeuta, mert már nincsen priusza, és levelezőn meg így-úgy elnyúzta a pszichológia szakot!


Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a pszichológus önzővé tesz! Ne old meg a problémákat, hanem menekülj el előlük! majdnem mind ezt mondja! Veled semmi baj nincs, a baj másokkal van! Te tökéletes van, hagyd ott őket!

nem veled van gond a párod nárcisztikus! Nem te vagy a hibás, hanem anyád a beteg stb.

Rengeteg ilyet láttam már, sőt mikor én jártam ugyanez ment, hogy én vagyok az ártatlan bárány és mindenki más a hibás! Ja persze, hogy ezt mondják, hát ezért jár a sok pénz...

júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ezt mondták első válazoló... Tehát akkor nem kéne rájuk hallgatnom? Akkor mégis kire?
júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!