Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újraélesztés Édesapámat...

Újraélesztés Édesapámat szívinfarktus miatt újra kellett éleszteni. Visszatért az életbe, megkatéterezték, koponya CT negatív, nincs ödéma. A kérdésem arra irányulna, hogy akit újraélesztettek, az ébredési folyamat hogy alakult?

Figyelt kérdés

Tegnap - ma ébredt és teljesen ködös az agya, megismer minket, reagál, utasítást végrehajtja, de időben-térben máshol jár, nyilván ilyen rövid időn belül ez érthető, nekünk mégis nagyon ijesztő.

Ugye nem marad így? Mennyit javul majd? Van esély rá, hogy a régi önmaga visszatér közénk?



júl. 23. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát teljesen önmaga olyan értelemben nem lesz, hogy az agyi hypoxia miatt ha szervi károsodás nincs is, de funkcionális valamilyen szinten biztosan lesz.


A szívinfarktus meg sajnos olyan, hogy a szív amelyik területe elhalt az már nem tud újra regenerálódni tehát csökkent szívműködése lesz, nehezebben lesz terhelhető, jobban fullad majd, rendszeresen kellesz kontrollra járnia és jobban oda kell rá figyelni.


De az viszont nagyon pozitív jel, hogy titeket felismer és még reagál is, képes utasításokat végrehajtani. Az, hogy "ködösek" még neki dolgok ilyenkor teljesen normális. Én azt gondolom, hogy ez helyre fog jönni és sokat fog javulni.


Jobbulást kívánok!

júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod, nagyon bízunk benne. Jelenleg ahogy jön le az altatóról nagyon agresszív, káromkodik, ugyanakkor szól ha szomjas, utasításokat végrehajtja, kérdésre válaszol. Viszont néha olyan dolgokról beszél ami olyan mintha hallucinálna, álmodna miközben ébren van, képzelődik… ez az ami megrémiszt inkább.
júl. 23. 12:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Szvsz ez attólis függ, hogy mennyiideig volt élet és halál közt. Oxigén hiányos állapot volt? Mert az is sokat ront.

Amikor én altatásból ébredtem azt mondták, hogy agresszív voltam. Mindenkin máshogy csapódik le. Apudnak idő kell mire kitisztulnak a szerek. Gondolom mellette kap nyugtatókat meg sok egyebet, pl vérhigítót.

júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#2 Ezek a gyógyszerek mellékhatásainak is be tudható. Én azt gondolom, hogy apukád rendbe fog jönni, de természetesen nem tudok az orvos nevében beszélni.


Ha ez megnyugtat, egyik családtagom volt hasonlóan mély altatásban és rendszeresen hallucinált egy pár napig, de aztán teljesen rendbe jött és teljesen ép az idegrendszere

júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak. Igen kap nyugtatót, vérhigitot, ma megkérdeztem az orvosokat és ők aztmondják hogy ezek még az altatószer hatásai lehetnek. Viszont ma már kevésbé volt agressziv, illetve kommunikatívabb volt, volt még egy kis időeltolódás, meg olyan mintha egy kicsit néha a múltban élne… nagyon érdekes…
júl. 23. 20:30
 6/14 anonim válasza:
Szia. Csak érdeklődnék, hogy van azóta változás? Most édesanyámnak is ugyan ez van. 😔
aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Édesapámnak 40%-ot adtak arra hogy felébred, és ha fel is ébred agyilag sérült lesz valószínűleg.

Megvonták tőle az altatószereket, felébredt de iszonyat zavart volt, képzelődött, agresszív volt, nem ismert meg minket, teljesen kifordult magából. Ezek az altatószer kimenetelének voltak köszönhető, ahogy utólag kiderült. Míg altatták 1x kapott egy tüdőgyulladást, majd amikor már ébren volt még egyet, nagyon le volt gyengülve. Mikor lementek a gyulladásos értékek napról napra óriási változások voltak, megértette és felfogta mi történt vele, azóta egyre többet eszik. Mára pedig már ott tartunk, hogy 100%osan visszanyerte az agyát, minden emlékével együtt, nem felejtett el beszélni stb stb, tehát nem lett neki agykárosodása, pedig 25 percig volt halott, de ez idő alatt nem volt sokat oxigénhiányos állapotban, ez nagyon fontos. Már feltud ülni, eszik magától, gyógytornásszal pár lépést már sétál is, jövőhét elején kezdődik neki a rehabilitáció. Nagyon bizonytalan és nehéz hetek voltak ezek és még lesznek is, viszont ha bármi kérdésed van nagyon szívesen válaszolok, mert tudom milyen helyzetben vagy most. Kitartást, fontos hogy higgyetek benne.

aug. 8. 00:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon örülök :))


Itt az ékes példája egyébként a korai oxigenizáció hasznosságának. Én nagyon megszigorítanám a jogsi szerzéshez való eü képzést és bevezetném, hogy minden autóba kerüljön legalább egy 2 literes kis oxigénpalack ami addig biztosít oxigént amíg a mentők meg nem érkeznek. Használatára meg ki kell képezni azt aki jogsit akar szerezni és addig nem is kaphatna amíg nem tudja ezeket kezelni.

És nemcsak a jogsi szerzéshez vezetném ezt be, hanem még egy csomó munkakörhöz meg egyéb jogosultsághoz is kötném.

aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, hűteni kell azonnal a testet illetve minél több oxigénhez juttatni pl befújással és végezni a mellkaskompressziót.
aug. 8. 08:26
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 Eddig csak figyelője voltam a kérdésnek, de ez szuper hír Kérdező! Nagyon örülök, hogy ilyen sokat javult apukád állapota! További gyors gyógyulást kívánok neki!
aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!