Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tiis elvesztitek olvasás...

Tiis elvesztitek olvasás közben a fókuszt, ha beszélgetnek körülöttetek?

Figyelt kérdés

Itt irodában próbálok olvasni... azt veszem észre, hogyha valami emberi hang jön (nevetés, beszéd) akkor elveszítem olvasás közben amit olvastam, elfelejtem, kezdhetem előről.

Nektek is így van, vagy ez valami mentális gyengeség? 40 körül


júl. 19. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális.

És attól is függ, miről beszélgetnek. Ha a férjem unalmas munkatelefont bonyolít, meg sem hallom. De ha valaki olyannal beszél, aki-ami érdekel, rögtön nem tudok koncentrálni a munkámra, mert oda irányul a figyelmem inkább.

júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól függ miről beszélnek, meg milyen hangerővel. Régen sokat olvastam vonaton, legtöbbször nem zavart, ha beszélgetnek, de néha volt, hogy be kellett dugnom a fülemet.
júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni kizárni a nemkívánatos dolgokat. Sokszor már rosszul voltam a folyamatos hangzavartól az irodában, aztán egy idő után megtanultam kizárni, legtöbbször meg se hallom. Segít, ha olyan dolgot csinálok, amibe nagyon bele tudok merülni.
júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes mert sokan nem tudnak egyszerre többfelé figyelni. Például az ismerősöm egy tanult értelmes ember, de ha ír valamit a telefonján és közben kérdeznek valamit tőle, meg sem hallja.egy bomba is felrobbanhat a mellette. Ennek az ellentéte amikor beszélgetésben vagy valakivel és előveszi a telefonját és el kezd pötyögni rajta de mondja, hogy "figyelek, mondjad csak".

Valamire rákoncentrálsz elvész a figyelem a külvilágról az alapból nem jó. Így történik sokszor az autóbaleset, Annyira az utat nézed, vagy a mobolilodat, hogy az sem tűnik fel, ami amúgy kiszúrná a szemedet. Ezért van,hogy sokan elbambulnak a pirosnál, rá kell dudálni, hogy menjen már, mert zöld van. Például amikor tanultam vezetni egyszer csak az oktatóm megkérdezte, hogy hány ember volt a buszmegállóban ami mellett elhaladtunk. A perifériás látást tesztelik így az oktatók. Nekem a buszmegálló se tűnt fel.

A figyelem megosztás egy fejleszthető készség, ebben a legjobbak talán a légiforgalmi irányítók, akiket rendkívül érdekes módszerekkel tesztelnek, aminek legtöbbször köze sincs a légi közlekedéshez. Ilyen például két nyelven két különböző szöveget kell úgy meghallgatniuk, hogy az egyszerre megy és beszámolni minden apró reszletről.

júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze. Ezért szoktam le a vonaton olvasásról sajnos.

Irodában meg nem is tudok belemélyedős feladatot csinálni, azt igyekszem a h.o. napokra időzíteni.

júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
El kell mélyedni az olvasmányban, akkor meg lehet szokni, de amúgy én sem szeretem a külső zajokat, jobb egy csendes szoba.
júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!