Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ki gyógyulni a...

Hogyan lehet ki gyógyulni a skizofréniából, és meg szabadulni a rossz gondolatoktól, téveszméktől?

Figyelt kérdés
Tudom gyógyszer kell hozzá, de én szedek rá gyógyszert, de az nem elég.

júl. 16. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos a tudomány jelen állása szerint nem lehet belőle kigyógyulni. A gyógyszerek csak a tüneteket mérséklik, illetve a betegség előrehaladását lassítják.
júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez csak nem meghatározott skizofrénia
júl. 16. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Miket szedsz?
júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, csak a súlyosságát a vagyok kiváncsi, azért kérdezem. Ha akarsz írhatsz privát uzit is.
júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rivotril, Anaframil, Parnassan, de amúgy nem súlyos a betegségem, csak ellenőrizgetek dolgokat, hogy szabályosan vannak e.
júl. 17. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Bocsánat és nem vonok kétségbe semmit, de Te nem az ambuláns lapodon olvastad a skizofréniát? És gondolom nem a dokid világosított fel, hogy Te márpedig skizofrén vagy!

Mert olyan h nem meghatározott skizofrénia, diagnózisnak nincs, csak skizofrénia simplex, paranoid skizofrénia, stb.


Csak mert csomó más betegségre mint pl személyiségzavar vagy ocd nem írhatnak fel antipszichotikumot, hanem oda kell írniuk valamilyen skizofrén vagy affektív dg-t az ambuláns lapra. Magyarul össze-vissza írogatják!


Ha oké de azzal jönnél, hogy a parnassan betegtájékoztatojára is az van írva, skizofrénia kezelésére, e sem igaz, mert ez egy antipszicho és csomó más betegségre is írnak fel antipszichót, pl ocd-re. De az összes ilyen gyógyszerre az van írva: skizofrénia kezelésére.


Szóval mielőtt kétségbe esnél, nekem úgy tűnik nem vagy skizofrén vagyis meggyógyulhatsz, kérdezd meg a dokidat, mi is vagy!


Mert szerintem inkább kényszeres, lehet esetleg személyiségzavar is.

júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6-osnak igaza van, a "nem meghatározott" szkizofrénia, személyiségzavar, szorongás és bipoláris zavvar esetében is azt szokta jelenteni h "igazából nem az, de x gyógyszert csak így tudok felírni/csak így kap rá a beteg támogatást"

Amit leírtál, inkább hangzik OCD-nek.

A kérdésre is válaszokva, a ketogén étrend, ha mindenmentesen csinálid, hamar hozhat javulást.

júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán skizofrénia, de amúgy autista is vagyok.
júl. 20. 11:48
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Az ellenőrizgetés tipikus autista vonás.
júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!