Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam abba a nyugtató...

Hogyan hagyjam abba a nyugtató és antidepresszáns szedését?

Figyelt kérdés
Sajnos kb 3 éve nagymamám javaslatára néha bevettem egy szem 0,25-ös Frontint ha nem bírtam aludni, ennek az lett a vége, hogy egy két hónap után minden este bevettem már. Közben volt egy több éves kapcsolatom és szakítottunk, ekkor már kevésnek éreztem a napi 2 szem Frontint is így elmentem pszichiáterhez aki kevert szorongásos és depressziós zavart állapított meg és 3×1 0,25mgos Frontint írt meg 1x1 30mg Mirzatent. Aludni nagyon jól tudtam meg tudok így, viszont egész nap nyomott vagyok. Tavaly 2 hónapig abbahagytam magamtól mindkettőt, de nem tudtam aludni, nem voltam jól. Idén nagymamám meghalt így úgy érzem muszáj most szednem. Sajnos Mirzatentől több mint 20 kgot híztam, folyamatosan kívánom az édességet. 3 havonta jártam pszichiáterhez, de mindig csak írja meg írja a gyógyszert meg persze a pénzt kéri. Már egy éve vissza se mentem hozzá, csak a háziorvos felirja a gyógyszert és kész. Ki tudok ebből lábalni valahogy? Elmegyek dolgozni aztán hazajövök és nézem a tvt, folyton fáradtnak érzem magam és egy 25 éves nő vagyok. Se párkapcsolat, se barátok, csak lesek itthon.

#Mirzaten, Frontin, antidepresszáns, nyugtató, depresszió, szorongás,
júl. 15. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hagyd abba a szedését. Járj edzőterembe ha van szabad időd. Ismerkedj. Ez nálam is bejött
júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyorsabban próbálod elhagyni annál nagyobb az esély a kudarca. Mivel önmagában is nehéz elhagyni egy nyugtatót, pláne még ha amirtazapint is próbálod mellette, ezért én elöször külön-külön próbálkonzék az elhagyással. Pl. kéthetente 10-20%-ot csökkentesz a mirtazapinból. És ha elhagytad és jól vagy akkor jöhet a nyugtató elhagyása ugyanezzel a módszerrel. Lassú lesz, de legalább fájdalommentes. Vagdosni fogod csak tudni sniccerrel, máshogy nem tudsz ilyen kis mennyiségeket csökkenteni
júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiát javaslok. Ha ez "hatni" kezd, akkor lassú gyógyszerelhagyást. A nyugtatóval szokták kezdeni. A nyomottságra lehet sz is elég, ha csökkented.
júl. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt nincs pszichoterápia, csak egy öreg pszichiáter asszony van aki boldog boldogtalannak felirja a nyugtatót és viszlát. Pszichoterápia csak fizetős helyen van és legközelebb 60 km-re.
júl. 16. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia van online is, koronavírus óta elég sok helyen.
júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!