Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek önzőseg, vagy...

Szerintetek önzőseg, vagy jogos hogy nem akarok élni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 25 éves lány vagyok, egyetemista. Bipoláris affektiv zavarom, szorongásom van. Mindig minden nehezebb volt nekem mint másoknak. Röviden: egy lány gyerek vagyok, négyen vagyunk testvérek. Apukám szerencsejáték függő volt egész gyerekkorunkban es egy idegbeteg idióta körülbelül. Anyámtól sok szeretet nem kaptam ő nem tudja hogy kell kimutatni viszont egyedüli lány gyerektől tőlem mindent, megkövetelt,folyton rosszul éreztem magam ha szórakozni mentem hiszen "neki ki fog otthon segíteni". Sokáig próbáltam nekik megbocsajtani ami az elköltozesemmel nagyjából sikerült, de mai napig ilyenek és szerintük, semmi nem történt meg amit én mondok.

Nagyon fiatal voltam amikor molesztálni kezdtek, 14 éves voltam amikor megerőszakoltak, az egyik családtag volt így hosszú évekig tartott ez. Utoljára, 12.es voltam amikor megerőszakolt, akkor realizáltam mi történt es depressziós lettem, nem kentem egyetemre es w mentális betegségeim tünetei is erősodtek. Apukám azt mondta mindenhez két ember kell, nagyon rosszul fogadta, sosem gondoltam volna.

A lényeg, már 2 éve nem lakom otthon szerencsére, és nem is tervezek, eddig volt egy párkapcsolatom, ami nehéz volt a mentális betegség, es a gyerekkorbol felvett rossz szokások miatt így úgy döntöttem komoly kapcsolatot és gyereket sem szeretnék, nem szeretném hogy örökölje a betegségem.

De így van értelme élni???

Én egyáltalán nem élvezem, a két kezemen megtudom számolni amikor ténylegesen boldog voltam. Közeli baráti kapcsolatokat is nehéz nekem fent tartani mert túlságosan másokra támaszkodom.

Már 13 éves korom óta azt tervezem hogyha 30 éves koromra nem fog javulni öngyilkos leszek, mert a hozzám közel álloktól önző, hogy azért akarnak itt tartani mert nekik bűntudatuk lenne.

Köszönöm szépen hogyha elolvastad, és azt is hogyha válaszolsz.



júl. 15. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudod feldolgozni ezeket a valóban komoly traumákat, keress fel egy szakembert, aki segíteni tud. Kitartást kívánok!
júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Három évig jártam pszichológushoz, vele sikerült ezeket úgy mond megbeszélni és rajönni a dolgokra mi miért történt.

De mindig vissza jön q fájdalom.

júl. 15. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szörnyű volt meg olvasni is

De meg nem vagy lekésve semmiről

júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ezek szerint folytatni kellene az üléseket, akár új pszichológus bevonásával. Illetve pszichiáternél jártál? Gyógyszeres kezelést nem javasolt(ak)?


Igazából az egész kérdésfeltevés egyirányba, az öngyilkos gondolatok legitimálásának vágyához vezet, s ez - finoman fogalmazva - nem egy jó irány, ezért gondolom, hogy ezen - a kérdésben is megnyilvánuló világképen - dolgozni kellene. Az öngyilkosság nem jogosság vagy jogtalanság kérdése. Vannak akik hasonlóan nagy traumákat élnek át és megtanulják elfogadni ezeket, kezelni a tüneteiket, s vannak akik kisebb nyomás hatására is eldobják az életüket. A lényeg az lenne, hogy úgy érezd, a történtek hatására is élni szeretnél, képes vagy boldog lenni, lezárni a múltat.

júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen igen, járok pszichiáterhez is szedek gyógyszert. Hangulatstabilizalot, szorongás oldót.
júl. 15. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
S egy pozitívabb fennhangú kiegészítés: a mentális betegségek önmagukban nem öröklődnek, a hajlam az, aminek a növekedhet az esélye, de ez nem zárja ki a későbbi gyermekvállalás lehetőségét (sok magát egészségesnek gondoló személy nem is tudja, hogy miket hordoz a génjeiben).
júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

#6

De aki eleve alkalmatlannak erzi magat, az ne kiserletezzen uj elet letrehozasaval. Viszont kerdezo, nem ez az egyetlen ertelme az eletnek. Es szerintem is folytasd a terapiat, de tedd is bele magad ugy igazan.

júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a Kérdező a jelenlegi lelki állapotában nem érzi magát alkalmasnak az anyaságra még nem jelenti azt, hogy a traumái leküzdése és a megfelelő partner megtalálása után sem válhatna azzá. Ezért írtam azt, hogy a gyermekvállalásnak hosszútávon genetikailag megalapozott akadálya nincsen, ezt tartom továbbra is.
júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Járj sportolni rendesen. Az agyturkászok hülyék.
júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!