Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember tudna segíteni?

Milyen szakember tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Van arra valamilyen módszer,hogy elfeledett kisgyermekkori emlékeket hozzak felszínre az anyámmal kapcsolatban?


Az anyám lelépett mikor még csak 1-éves voltam.Sosem szeretett,nem jelentettem neki az égvilágon semmit,alig van pár emlékfoszlányom róla.Arra például emlékszem,hogy időközönként nála töltöttem a nap nagy részét,ez az időszak addig tartott míg egy Általános Iskolai osztálytársam anyja aki ismerte az anyámat meg nem kérdezte az apámat és a nagymamámat,hogy tudnak e arról,hogy az anyám ver engem…. Nem tudom,hogy tényleg igaz volt e amit mondott,mert semmire sem emlékszem ezzel kapcsolatban. Azt nem hiszem hogy hazudott,vagy kitalálta volna ezt,hiszen ez egy elég komoly probléma.Ezután apám elbeszélgetett velem,magára a beszélgetésre nem emlékszem. Nem tudom,hogy ez után mitörtént de soha többé nem találkoztam az anyámmal. Nemrég találtam egy anyák napi képes lapot amit még kis alsós koromban csináltam és még egy rajz is volt benne amin anyám szerepelt. Azt nem tudom hogy ez még az az időszak volt e amikor elvileg bántalmazott,vagy az a rajz már utána készült. De ha az utóbbi,akkor fogalmam sincs róla,hogy miért rajzolhattam őt le…talán azért mert mivel még kicsi voltam fel sem fogtam,hogy mit tett velem,vagy csak még mindig próbáltam keresni a szeretetét.Ez viszont azóta megváltozott és már csak utálattal tudok gondolok rá. Egyetlen egyszer volt,hogy rám írt messengeren,de azonnal letiltottam,az óta szerencsére többet nem keresett.Tényleg nem emlékszem arra,hogy miket művelt velem,egyszerűen teljes homály….. azon gondolkodtam,hogy van/vannak e rá valamilyen mód,vagy módok,hogy felszínre hozzam ezeket az elfeledett emlékeket,hiszen csak a családtagjaim által tudok erről az esetről,meg erősíteni nem tudom. De ha esetleg van olyan eljárás amivel fel tudnának törni az anyámmal kapcsolatos emlékek és köztük talán azok is ahol bántalmazott akkor ez meg tudná erősíteni azt amit eddig hallottam a családomtól,és bizonyos lehetnék abban,hogy az „anyám” egy szar ember,ráadásul anyának egyáltalán nem nevezhető személy. Habár van egy féltestvérem anyai ágról,de vele egyáltalán nem tartom a kapcsolatot és nem is akarom fel venni vele,egyszerűen úgy vagyok vele,hogy semmi közöm hozzá.Őt a gyermek védelmisek vették el anyámtól,és több mint valószínű,hogy nem véletlenül,de azért érdekel,hogy velem miket tett.



júl. 15. 10:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!