Valóban mentális betegségre utalhat, ha valakinek hosszabb a gyűrűsujja, mint a mutatóujja?
Nyilván nem. Úgy tűnik a rádióból is legalább olyan "minőségi" content árad, mint tv csatornákból.
Amúgy ide gykra is nagyon elférne egy Copilot bot, mint pl ami a Quora nevű oldalon is van.
Sok kérdést a kiírás pillanatában le lehetne zárni definitív és tényszerű válasszal.
1., 2.: Biztos ez? Azért kérdem, mert nekem is hosszabb a gyűrűsujjam. Azt tudom, hogy ez a magas tesztoszteronszinttel függ össze, amit a nők vonzónak találnak, de most találtam egy olyan beszámolót is, amely az antiszociális zavarral és a sötét személyiségvonásokkal hozza összefüggésbe ezt a jelenséget:
Igen, vannak tanulmányok erről. Van ami talált összefüggést, van ami nem.
A statisztika már csak ilyen, de:
"A kutatásba bevont 44 személy medián életkora 33 év volt, mindegyiküket amfetaminhasználat vagy antiszociális személyiségzavar, esetleg mindkettő diagnózisa miatt vonták be a kutatásba. A csoport tíz tagja volt nő, a többiek férfiak. A kontrollt egy egészséges személyekből álló, 36 fős csoport adta. Amellett, hogy jobb kezükről készített felvételt vizsgáltak meg az ujjhossz megállapítására, a diagnózissal rendelkezők "
Ez borzalmasan kicsi minta ahhoz, ez reprezentáljon "mindenkit". Kb az a szint mintha egy teltházas stadionból kirángatnál 3 embert és akkor az alapján akarnál az összes ottlévő emberre vonatkozóan valamit megvizsgálni. Lehet, csak sok értelme nem lesz, bizonyító ereje meg pláne nem.
Az az állítás, hogy van olyan tanulmány ami korrelációt talált a két dolog közt, a rendelkezésre álló adatok alapján, az tényszerű.
Viszont maga az állítás ettől még nem igazolt, főleg ha vannak amik meg az ellenkezőjét találták.
Ha csak azt mondták, hogy készült olyan tanulmány, ami ilyen összefüggést fedezett fel akkor az oké (bár kicsit féligazság, mert akkor említsük meg azt is, hogy olyan is ami meg nem), de ha magát az állítást jelentették ki úgy, mintha igazolt lenne, akkor az hamis (kvázi a statisztika félreértelmezése, mivel az állítás nincs bizonyítva, nem feltétlen állja meg a helyét akármilyen környezetben).
A férfiaknak általában a gyűrűsujja hosszabb, a nőknek a mutatóujja. Fordított arányok esetén nagyobb az esélye pl. autizmusnak, szexuális másságnak, de ezt se lehet mindig elmondani. Tehát senkiről nem lehet jellemrajzot adni a kézalkata alapján.
Az új kutatások egyébként azt is felfedezték, hogy bizonyos fejen található ú.n. minor fizikális anomáliák gyakrabban társulnak autizmussal, skizofréniával. Pl. ilyen a gótikus szájpad vagy az elálló fülek. Állítólag ezek együtt fejlődnek az aggyal a magzati fejlődés valamelyik fázisában és valami félresiklik. Természetesen nem mindenkinél van pszichés gond, akinek pl. elálló a füle, de érdekes módon gyakoribb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!