Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elfogadni, hogy...

Hogyan lehet elfogadni, hogy soha nem lesz barátnőm, vagy bármilyen szexuális kapcsolatom nőkkel? Leginkább olyantól szeretnék választ kapni, aki hasonló helyzetben van és sikerült elfogadnia ezt.

Figyelt kérdés
Már elég régóta próbálom elfogadni, de amikor bárhol meglátok egy szerelmes párt kézen fogva, vagy ahogyan pl. csókolóznak, valamiért extrém rosszkedv kap el és az élettől is elmegy a kedvem. Sokszor gondolkoztam már öngyilkosságon, egyszer majdnem sikerült, de a részletekbe itt nem mennék bele. Próbálom másban keresni a boldogságot, de valamiért még mindig vágyom arra, hogy például milyen jó érzés lenne egy lányt megölelni, holott tisztában vagyok vele, hogy esélytelen. Valahogy nem lehet kiölni, hogy ne vonzódjak a nőkhöz egyáltalán? De azt azért leírná valaki, hogy kb. milyen érzés, mikor szeretve vagy egy nő által? Nem önsajnáltatásból írom ezt ki, mielőtt félreértés lenne belőle, csak valahol kíváncsi lennék, hogy más mit gondol erről. Barátaimnak nem beszélek erről, mert kiröhögnének, így a Ti véleményetekre, vagy gondolataitokra lennék kíváncsi.

júl. 10. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem a te hibád! Természetes emberi igény! A világ kurvult el!
júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

"..vagy bármilyen szexuális kapcsolatom nőkkel"

Rosszlányok.

júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2. A rosszlányok sem megoldás sajnos. Az ott fent lévő lányok sem látnak szívesen vendégül olyan srácot, mint én. Meg ha össze is jönne talán valahogy, első tali után tiltaná a számom egyből. Erről ennyit.
júl. 10. 09:14
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

És mi a gond veled, amiért ennyire kerül mindenki? Ezen változtass.

És legyenek reális igényeid, elvárásaid. Ha te nem tudsz valamit felmutatni, biztosítani, akkor azt a lánytól se várd el. Pl. ha ronda vagy, akkor ne kizárólag gyönyörű lányokkal akarj csak szóba állni. Ha buta vagy, mint a tök, akkor ne intelligens, értelmes lányoknál próbálkozz. Ha 160 centi vagy, akkor ne 180 centis lányoknál próbálkozz. stb.....

júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Munkanélküli, naplopó, emberiségből és világból kiábrándult, okos, érzelmileg nyitott lányt keresek! :)
júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4. Szociális szorongásom van. Állítólag nem vagyok se ronda, se buta, legalábbis ezt mondják. Illetve reális elvárásaim vannak. Aki ért valamennyire hozzá, az tudja, hogy a szociális szorongás az nem egy könnyen leküzdhető betegség és hiába jóképű valaki, ha a személyisége off, semmit nem ér akkor a jóképűség. A személyiség számít a legtöbbet.
júl. 10. 09:35
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

6: érdekes, mert a nem jóképűek meg pont azok nyavalyognak itt mindig, hogy csak a külső számít és a személyiség nem :D

Szerintem járj rendszeresen kezelésre. Biztosan segíteni fog abban, hogy hétköznapi dolgokat reálisan láss és ne csinálj mindenből óriási problémát, ügyet.

Na, meg vannak hozzád hasonló nők is. Majd megtalálod a hozzád hasonlót.

júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Párom ugyanebben a betegségben szenved és mellette autista is.

12 éve vagyunk együtt.

Ha gondolod, írj privit.

júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Nagyjából 25 éve volt utoljára barátnőm. Őszintén szólva egyáltalán nem izgat a dolog. Egyszerűen csak érdektelenné vált számomra a párkapcsolat és a szex. Viszonylag kevés örömmel jár, amivel szemben sok komplikláció adódik: közös programokat kell bonyolítani, egy ágyban kell aludni a barátnővel, menstruáció idején labilis a hangulata, igényt formál a magánszférámra, összezördülések is kialakulhatnak, különféle elvárásokkal lép fel, a szex mindenféle hülye mozdulatokat igényel, néha cuppogás hallatszik közben és különféle nyálkák is tapasztalhatók stb.

2008-ban egyszer még becsajoztam, mert tudni akartam, hogy rendeltetésszerűen működik-e még a cerkám (igen), de akkor 100%-ra megbizonyosodtam, hogy nincs többé szükségem a szexuális aktivitásokra. Pedig állítólag jóképű vagyok (egyetemista koromban reklámmodellként dolgoztam), több diplomát szereztem és frekventált vezető állásban dolgoztam. Valószínűleg azért tudom elfogadni, sőt preferálni az egyedüllétet és a szexuális absztinenciát, mert legkésőbb a 20-as éveim közepére skizoid személyiségzavarom alakult ki. De ezt egyáltalán nem tartom hátránynak és eszemben sincs változtatni rajta. Arra sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy ha valaki szexuális absztinenciára kényszerül, akkor hogyan "fejlesszen ki" magában skizoid személyiségzavart, hogy elviselhetővé tegye a cölibátust.

júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es, a kérdezőnek nem az a baja, hogy nem akar kapcsolatot létesíteni, hanem hogy nem tud. Nagy különbség.
júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!