Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ebből kijönni?

Hogyan lehet ebből kijönni?

Figyelt kérdés

Mérgező családban nőttem fel, meg kellett szakítanom a kapcsolatot velük a saját érdekemben. Eljöttem a munkahelyemről, mert nagyon rossz volt a légkör. Közben betalált egy rejtett nárcisztikus nő (tele voltam tervekkel, lelkes voltam). Kegyetlenül megszívatott, megbántott, mert nem hallgattam a megérzéseimre.

Most lelkileg nagyon lent vagyok, voltam 3 alkalommal terapeutánál, akiről kiderült, egy csaló. Sok feljelentés indult ellene. Ő megállapította, hogy cptsd-m van. Ez valószínűleg igaz. Munkát keresek, de nem könnyű, pláne nyáron. Egyetemi diplomám van, mindig is foglalkoztam a jövőmmel.

Mennék terápiára, de most kb. kajára is alig van pénzem. Hogy lehet ebből kijönni? Kitől lehet segítséget kérni, ami ingyenes?



júl. 5. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg először is minél hamarabb elhelyezkedni a diplomáddal. Az anyagi helyzet rendezése most az elsődleges prioritásod. Önkormányzattól utánajárhatsz, hogy nincs-e valami anyagi támogatás a helyzetedre nézve, pár hónapra.


Jelenleg gondolom most munkanélküli segélyen vagy, az 3 hónapra biztosít valamennyi összeget, érdemes lehet igényelned, hátha járna neked.

júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első a munkakeresés, akármilyen is, képzettséged alatti is, hogy meg tudj élni, aztán később találsz hozzád jobban illőt.

A családod már a múlt, az már lezárult.

A tapasztalatokból tanulsz, legközelebb nem talál be ugyanolyan partner.

A csaló terapeuta mit jelent: diplomája nem volt? Honnan akasztottad le? Hogy derült ki?

júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem volt diplomája, csak valamilyen nem hitelesített képzéseken vett részt. És előadja, hogy séma terapeuta.

Elmegyek a munkaügyi központba, bejelenteni magam, de rövid volt a munkaviszonyom, így nem tudom jár-e 1 év után. Az eg. biztosítást sem tudom fizetni.

Ami nagyon nehéz, hogy a sokszoros trauma hatására nagyon lent vagyok, sokszor éltem át traumát.

júl. 5. 11:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg a mérgező szülők közül az anyámról is kiderült, hogy az. És ezt nehéz feldolgozni barátok nélkül, egyedül.
júl. 5. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg létezik tb-s pszichológus, de lutri. Egy próbát megér a pszichiátriai gondozóban. Vannak alapítványok, pl Pesten a Napkör, de sorállás van, és kevés alkalom.
júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

,,Mennék terápiára, de most kb. kajára is alig van pénzem. Hogy lehet ebből kijönni? Kitől lehet segítséget kérni, ami ingyenes?"

Spórold a a pénzed ne költs magán kezelésre.Menj pszichátriába ,ha nagyon súlyos az állapotod.Ott kifognak írni egy gyógyszert ,ami lehetőleg nem lesz olyan drága.(Eddigi tapasztalataim szerint viszonylag olcsók a gyógyszerek).


Ha anyagi problémád is van akkor menj az államhoz segítséget kérni igényeld a munkanélküli segélyt.

Ha valamibe belekötnek és nem adják meg akkor legalább igényelj annyit ,hogy a tb-t ne magadnak kelljen fizetni.

Kérj segítséget rokonoktól,haveroktól,barátoktól még ha pár forintott is adnak fogad el.

júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!