Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebből hogy lehet sikerült...

Ebből hogy lehet sikerült valakinek kijönni?

Figyelt kérdés

10 éve szedek anti-depit, plusz most szednem kell estére szorongás csökkentőt is, hogy tudjak aludni.


- sportolok rendszeresen

- jártam éveket pszichológushoz

- mukahelyet úgy váltanom kéne , de féléve nem sikerült új helyet találni. (bár eddig sem változtatott a munkahely váltás tul sokat a mentális problémámon).


Mit lehet ilyenkor tenni, mikor egyszerűen nem tudod mit kell változtatnod.


jan. 26. 09:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Hú kissé zavaros amiket írtam, nagyon kapkodtam. Remélem azért érthető, hogy mit akartam kérdezni :)
jan. 26. 09:22
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
32%

"sportolok rendszeresen" Szuper. Ez egyéni sport vagy tárasas? Van még esetleg más lelkesítő hobbid is? Vagy olyan, lehetőleg társas tevékenység, ahol több a lehetőség a móka és kacagásra? Pl. társasjáték barátokkal vagy klubban? Akár rendszeresen, akár vadidegenekkel?

"jártam éveket pszichológushoz" Az jó, de nem elégséges. Dolgoztál magadon a terápiás találkozókon kívül is? Javult a helyzeted, jobban érzed magadat? Ha nem, akkor vagy többet kell dolgoznod magadon vagy terápiás módszert vagy terapeutát kellene váltani.

"bár eddig sem változtatott a munkahely váltás" Ha depressziós vagy és nincs nagy stressz, nincs méteres barom a munkahelyen, a munkahely nem az onkológia vagy a temető, akkor a munkahelyváltás nem fog érdemben változtatni.

jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Szia, nekem átjött nagyjából.

Én ebben a helyzetben - biztos sokan lepontoznak, mert it az a menő - de picit a lélek, a spirutalitás felől közelíteném meg a problémát.

Mondom én, aki régebben a világ legnyagyobb bullshitjének tartotta a dolgot, mígnem magam is szert tettem tapasztalatokra.

A spiri és az ezó amúgy nem természetfeletti, csak nem ismerjük, sokkal inkább szól a kvantumfizikáról és az energiákról.


Szóval akár önszeretet növelő vezetett meditáció, akár egy csoportos, pl Hellinger-féle családállítás, de akár egy közös meditálás is nagyon sokat tehet a mentális jól-lét irányába.


A keleti bölcsességeken alapuló tibeti mantragyógyászat nem véletlenül működik jól, mert pont a dolgok gyökerét ragadja meg.


Van az ún. Mantra Healing Holisztikus Központ a Pannónia utcában, aki ezt vezeti, nekem sok dologban tudott segíteni. Pont ma is megyek oda. Az 5-6 évvel ezelőtti önmagamra én is úgy tekintek, hogy atyavilág, ma már mennyire más minden. Ez más mint a gyógyszerelés, más mint a pszichológus, de működik.

jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: konditerembe járok, ahol egyedül edzek, meg most 1 ideje heti egy falmászás. ott van kisebb társaság.

2: a pszichológusokat meguntam sajnos. Legtöbbet az segített akivel nem mélyterápiát csináltunk, hanem csak mindig atbeszéltük az elmúlt hét dolgait. Csak ő már nem dolgozik sajnos, nem vállal senkit. Lehet kéne 2 hetente újra járnom valakihez. ( mert ugye a heti rendszeresség anyagilag leterhel eléggé)


3: A munkahelyem rugalmas munkaidőben van, kreatív, jól fizet, a főnököm egy tüneményes nő. A kollégáim aranyosak. Viszont unalmas néha a munka. 8 éve ugyanazt csinálom.


Köszönöm a válaszod, sokat segített... azt hiszem kell nekem folyamatosan terápia és a falmászás mentálisan jobb mint a konditerem.

jan. 26. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!