Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon elvetemült ötlet lenne...

Nagyon elvetemült ötlet lenne hazaköltözni Németországból?

Figyelt kérdés

10 éve menekültem az éhenhalás elől, és most mégis folyton csak azon jár az agyam, hogy mennyivel jobb lenne otthon a gyerekeimnek felnőni olyan szempontból, hogy ott van a családunk. De amikor nyaralások alkalmával “szerencsénk van” a magyar egészségügyhöz, akkor azért elmúlik a honvágy.

Az oktatás sem változott sokat 20 év alatt, az emberek mentális állapota ijesztő.

Olyan illúzióim vannak, hogy mégis lehet szerencsém otthon és találhatok olyan iskolát, ahol nem bántják egymást a gyerekek és az oktatás színvonala sem gyászos. Csak rajtam múlik, hogy milyenek a körülmények?


Van olyan itt, aki hazaköltözött és nem bánta meg?

Majd belebetegedek a családom hiányába, másrészről viszont félek, hogy a gyerekeim jövőjét elrontanám az önzőségemmel.


júl. 5. 01:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Közös megegyezésre kell jutni (win-win szituáció).
júl. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekek és a házastársad mit mond?

Ez nem egyedül a te döntésed.

Hol van saját ingatlanotok?

júl. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Én biztosan nem jönnék haza. Felsoroltad az okokat. Majd ha a kölykök befejezték a sulit, el tudják magukat tartani és eldöntik hol akarnak lenni, meg te is lelkiismeret furdalás nélkül dönthetsz, akkor hazajöhetsz. Most semmiképp.
júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Angolok Ausztraliaban is birjak. Oke, tudnak venni repulojegyet, de a pelda kb olyan. Nemetorszag egy kopesre van, a csalad napi szinten nem szamit ennyire, es neked fontos, nem a gyerekeknek, akik tavolabb nottek fel. Plusz videohivas, stb. Ne gyertek, csak szavazni nem fideszre.
júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még picik a gyerekek… a nagy most kezdett az oviban és még nehéz neki a nyelv miatt. Igaz már épp lett egy kis barátja, de ő meg pont iskolába megy szeptembertől.


De értem és megértem a kommenteiteket és hálásan köszönöm.

júl. 6. 00:29
 6/11 anonim ***** válasza:
A szívemre szoktam hallgatni (soha nem bántam meg), de ebben az esetben hallgass az eszedre, mit súg a józan ész!
júl. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Idehaza rengeteg gyerek bántalmazza egymást és a tanárokat is az utóbbi években, én már be se vinném a gyerekemet, ezt diktálja a józan ész! De akkor meg nem tud tanulni? Lehet gondolkodni, lutri az egész!


Sláger hír volt 2 hónapja!


https://www.youtube.com/watch?v=y_IZ3V9YghI

júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az oktatás romokban, az egészségügy romokban, belpolitika alig van, mindent külföldre. Tanárok, orvosok, ápolók, diákok tüntetnek a jobb megélhetésért, idegesség, frusztráltság, motiváció hiánya, kiköltözés. Emberek dobják össze a pénzt szegényeknek a lakhatásra, az elit vígan él. Megmozdulások ami ki tudja mibe torkollik idővel. Ez vár idehaza.
júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
A szeretteid elég nagy húzóerő, de akkor mi lesz a gyerekekkel? Ezt kell mérlegre tenni! Én például szeretem ezt az országot, a nehéz körülményekkel együtt biztonságos, nem vagyok az a kiköltözős fajta.
júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Az a legjobb ha megkérdezed a gyerekeidet hogy ők mit akarnak, aztán te is elmondod hogy mit akarsz, aztán közös megegyezésre juttok!
júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!