Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami, ami innen vissza...

Van valami, ami innen vissza tudna rántani a "boldog" életbe?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár év eseményeinek hatására teljesen kiégtem. Részletezni nincs sem idő, sem pedig hely, de alapvetően ott tartok, hogy szerintem a világon semminek nincsen értelme. Nem mondanám ezt depressziónak, jókedvű is tudok lenni, de a nagy egészet tekintve semminek nem látom értelmét, mivel nincs is alapból. Szokták mondani, hogy az az élet értelme, amit adsz neki, csak nálam ez nem igazán működik. A világon semmi nem tud már érdekelni...Csinálgatom a dolgaimat, de hobbik és emberi kapcsolatok iránti lelkesedésen nulla lett.

Pszichológusban meg pszichiáterben nem gondolkodom, egyéb okok miatt évekig volt szerencsém hozzájuk, a világon semmit nem tudtak hozzátenni az életemhez. Plusz az a helyzet, hogy bár ezt az állapotomat tehernek érzem, de azt nem, hogy mentális probléma lenne.


júl. 5. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakember nem, mert elutasítod, akkor gondolod, hogy majd itt megmondják a tutit? A sok hozzá nem értő, okoskodó?! Majd jönnek a tanácsok, hogy sportolj, aludj stb...
júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Önmagában egy ember életének valóban semmi értelme. Hisz mindenki meghal és 30-50 év múlva már a nevünkre se fog emlékezni senki.

2 dolog ami ezt megváltoztatja vagy valami olyan maradandót alkotsz vagy családod alapitasz és a gyerekeidért a gyerekeidnek élsz dolgozol fejlődsz.

Ugyanis ennyi az élet értelme biológiailag. A reprodukció.

Vagy elkezdhetsz olyan dolgokat csinálni amit élvezel, hogy a halálodik jól érezd magad.

Nem tudom fiú lány vagy és mennyi idős, de pazarold az idődet.

Én 25 éve élek úgy hogy halott vagyok belül és minél közelebb van a vége annál jobban sajnálom hogy elpazaroltam az életet, mert annyi mindent lehet csinálni.

Nekem pl egy szerető partner hiányzott, úgy gondoltam mindig hogy az adja meg az életem értelmét hogy valaki szeret, hogy valakinek fontos vagyok. Ez sose történt meg, így számomra értelmetlen az élet és benne minden.


41F

júl. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

,,em mondanám ezt depressziónak, jókedvű is tudok lenni, de a nagy egészet tekintve semminek nem látom értelmét, mivel nincs is alapból. Szokták mondani, hogy az az élet értelme, amit adsz neki, csak nálam ez nem igazán működik. A világon semmi nem tud már érdekelni...Csinálgatom a dolgaimat, de hobbik és emberi kapcsolatok iránti lelkesedésen nulla lett."


1;Keríts magadnak valami laza életszemléletett ,aminek alapján boldogan,biztonságban tudsz élni.

2;Az emberi kapcsolatok fontosak lennének ,de saját tapasztalataim alapján(,mert ugye én sokat jártam emberek közé!!!) azt mondom ,hogy most már hanyagolhatóak.

Az viszont egy súlyos probléma ,ha nincsennek hobbijaid.

Mert nem birod levezetni a feszültséget,nincs olyan dolog ,ami terelje a gondolataidat a problémákról,félelmeidről stb.

Én azt javaslom neked ,ha más nem is ,de legyen annyi hobbid legalább ,hogy nap hosszat hallgatsz zenéket,podcastokat stb ill nézzél sok filmet akár moziban is.Hogy legyen ,ami elvonja a figyelmedet a problémákról,félelmekről,gondolatokról stb ről.

De az lenne a legjobb ,ha elmennél edzőterembe vagy legalább annyi ,hogy elmész egyedűl legalább futni vagy könyv olvasás stb.


(Ennél többet nem lehet erre mondani főleg úgy ,hogy nem részletezted a helyzetedet ,aminek alapján pontosabb,hasznosabb választ lehetne írni!)

júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!