Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen borderline vezethet...

Kezeletlen borderline vezethet öngyilkossághoz?

Figyelt kérdés

jún. 29. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

10-es ... ez igaz.


Én sokszor gyilkosságokra és tömeggyilkosságokra gondolkodtam, amikor még erősen Borderline-os epizódjaim voltak.


Tapasztalatból mondom ... aki valóban Borderline-os, pont hogy azok nem fognak menni pszichiáterhez, sem pszichológusokhoz ... mert nekik az kell, hogy az emberek egyetértsenek velük, hogy nekik van igazuk.


A Borderline-osok erősen egoisták, akik azt akarják, hogy igazuk lehessen ... s közben erősen dühösen az emberekre.


Nagyon egyszerű felismerni őket, de már a depresszióra is rávágják, miközben nem is az.

jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

11


En sulyos rekurrens major depresszios vagyok, de csak onveszelyes (van ilyen, ott a papiromon is) az a baj, kulfoldon is olvastam, hogy a borderline-t pontosan nem tudjak hova sorolni, konkretan, mentalis betegseg? szemelyiseg zavar? Ezt nem tudjak eldonteni, marmint de - szemelyisegzavar egyelore, de homalyos. A klinikai depresszio meg nagyon sok valtozatu, van pszichotikus, diszthimia, meg egy jo par ha utana nezel. Valaki aggressziv, valaki csak alszik, valaki nem tud aludni, valakin on/kozveszelyes.


Ez a hogy nagyon igazuk legyen, egoistak, duhosek az emberekre, mindenki egyetertsen veluk ez lehet egyedi a borderline-osokra. De ugyanakkor megint vannak bipolaris I-esek meg II akik elegge hasonloak manias szakaszban de egyentol fugg. Valaki ragaszkodik, hogy lehallgattjak oket es ha mondod neki hogy a fenet hallgatnak le elkezd ellenkezni sorba, valaki aggressziv.


Homalyos az egesz mentalis betegseg meg borderline. En olyan hisztrionikus sz.zavarhoz hasonlitanam reszben meg dependens sz.zavar egyes elemeinek kevereke, lehet ezert sz.zavar, mert azokkal keverodik.

jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos előfordulhat.
jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
Én olyat ismerek aki nem közvetlenül hanem közvetetten nyírja ki majdnem saját magát, tehát olyan élethelyzetekbe hozza saját magát amibe majdnem belehal.
jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Például?
jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kezelt is vezethet. En megnyugvast az antidepresszans allando szedeseben talaltam, igy tudtam tarsat is talalni, aki 15 eve meg akkor is szeret, amikor nem erdemelnem meg. A gyogyszer a szelsoseges impulzivitast csokkenti nalam. Kezeletlenul en nem oltem volna meg magam, de passzivan a vegzetembe csusztam volna.
jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15. Például veszélyhelyzetekbe sodorja magát, vagy betegségekbe, a lényeg hogy élet-halál között egyensúlyozik.
jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Betegségekbe sodorja magát? Ez elég ezoterikusan hangzik!
jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!