Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem emlékszem miről beszéltem...

Nem emlékszem miről beszéltem másokkal ahogyan arra se mit csináltam két napja. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon megnehezíti a mindennapjaimat, ha valami érdekel és beszélünk róla a barátaimmal általában arra sem emlékszek. Már próbáltam azt is hogy vizualizálok mindent amit mondanak, de az sem segít igazán:/

tegnapelőtt 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig fennallt vagy mostanaban jelentkezett? Milyen koru es nemu vagy?
tegnapelőtt 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

régebben nagyon jó memóriám volt, ez kb 4-5 éve kezdődhetett de mára már elég sokat romlott.

27F

tegnapelőtt 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Eszel elég húst? Nekem nem rég mondta szakember, hogy B12 hiány okozhat memóriazavart! Szedj B12 vitamint külön akkor is, ha eszel húst, mivel a B vitaminok mind olyanok, hogy túl sokat nem tudsz enni belőle, mivel természetesen ürül a szervezetedből, másfelől viszont a hiánya rengeteg súlyos és visszafordíthatatlan problémát okozhat (a memóriavesztésen túl látásromlás, vakulás, és bénulás különböző testrészeken), tehát mindenkinek melegen ajánlott B12 vitamint szednie.


Ezen kívül a memóriavesztés összefügg alváshiánnyal is, illetve omega-3 zsírsav hiány, ami leginkább halakban és más tengeri lényekben van, de a chiában is, és a zöld leveles növények is felelősek a memóriáért, tehát tán nem fogyasztasz eleget belőle.

tegnapelőtt 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bár külön B vitamint nem eszek, de húst azt szoktam napi szinten, de kipróbálom majd hátha beválik köszi a tippet.

omega 3-at szoktam szedni, chia magot is napi szinten eszek 1 evőkanálnyit a reggeli zabkásámmal.

tegnapelőtt 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert ez elég aggasztó. Tervezted?
tegnapelőtt 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom hol kezdjem:/ vérvételem, pajzsmirigyem rendben van, az átlagnál lassabban reagálok dolgokra, viszont neurológián sem találtak semmit.

Heti 3-4 nap edzek kardió+súlyzósedzés, rendesen kajálok, viszont sokszor nagyon szorongok… talán összefügg a kettő

tegnapelőtt 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!