Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsnál az elvonási...

Antidepresszánsnál az elvonási tüneteket befolyásolhatja, hogy mennyi ideig szedtem?

Figyelt kérdés
3 hónapja szedek Scippát. Erős depresszióra/szorongásra írta fel az orvos. Nem akartam szedni, de azt mondta ne aggódjak nem okoz hozzászokást. Több ismerősöm is szedte és nem volt baja vele csak pozitívan nyilatkoztak. 10 mg-ot szedtem, aztán úgy alakult hogy áttértem a 5 mg-ra. Néhány hét múlva olyan fáradtság, kedvtelenség és szorongás jött elő, megijedtem mondta a doki szedjek akkor 7,5 -öt. Nem tudom ez mellékhatás volt az elvonásnak, vagy a kezdeti régi szorongás jött elő. Most újra kezdem az energiát visszaszerezni. Az ágyból nem tudtam felkelni. Azon gondolkoztam ha 4 hónap után ez elvonási tünet, nem teszek rosszabbat ha 1 év után akarom majd lerakni? ( doki mondta h 1 évig szokták szedni) Köszönöm a válaszokat.
jún. 27. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Az orvostól kérdezd meg!

Hogy képzeled, hogy pl. egy taxis, bolti eladó, unatkozó őrző-védő, portás, többet tud tólad, a speciális esetedről, mint az orvosod?!

Megáll az ember esze.

jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok csak azt szajkózzák, hogy nem okoz függőséget, de hogy lerakni nehéz azt nem. 13 hónap után tettem le antidepit, vannak elvonási tüneteim. Talán így a 12. napon már tűrhető és szerencsés vagyok. Soha többé!
jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már hozzászokott a szervezeted, tök mindegy hogy 2 hónap után vagy 4 év utàn teszed le. Szóval emiatt nem érdemes sietned, ígyis-úgyis nehézkes lesz. A legbiztonságosabban a kéthetente kb 10%-os csökkentést javasolják. Tudom lassú, de így még a problémásabb antidepresszánsok (pl venlafaxine ) is letehetőek különösebb gond nelkul.
jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal, írtam is. De sajnos az utóbbi időben az a tapasztalatom, hogy többre megyek mások sok-sok tapasztalataival, mint az orvosokkal. Az orvosok futószalagon ugyanazt szajkózzák. Nekem is azt mondta simán le lehet tenni, nem lesz hozzászokás. Volt olyan doki aki egy csomó nyugtatót akart belém rakni. A patikus mondta nem hajlandó ezt ráírni a dobozra főleg úgy hogy soha életembe nem szedtem.A szemproblémáimat is az orvosoknak köszönhetem, hogy soha nem lesz a régi a látásom. Szóval köszönöm inkább 100 magánvélemény, mint 1 orvos. Köszönöm a válaszokat. Akkor szerinted a hozzászokásnál nem számít, hogy 4 hónapja vagy régebb ideje szedem? Ezért akarnám minél hamarabb letenni, hogy kisebb eséllyel legyenek nagyobb mellékhatások. De nem ilyen egyszerű. Ezt a 10%-os leszokást olvastam valahol. Most az 5 mg-ot felzem, de ezt is nehéz olyan pici. Hogy lehet ezt még apróbb darabokra szedni ezt az amúgy is ici pici gyógyszert?? :)
jún. 27. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos elég felelőtlen tanácsokat szoktak adni az antidepresszáns elhagyása kapcsán. Amit tudnod kell hogy az escitalopram a konnyebben elhagyhatók közé tartozik, ez a 10 szazalekos szabaly inkabb csak arra jó, hogy tutira menj. Ami még hiba szokott lenni az az hogy lemész 5mg-ra és utána nullára. Amire figyelni kell, hogy az alsó dózist a legnehezebb elhagyni, tehàt ha szedsz 2,5mg-ot még azt is érdemes elfelezni és utána elhagyni és azt is óvatosan. Persze mindig vannak olyanok, akik egyik naprol a masikra leteszik, de azért legtöbben nem vagyunk ennyire szerencsés genetikaval megaldva. Sniccerrel vagdosni kell, úgy nagyjából be lehet lőni ilyen kis dózisokat is.
jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
jún. 28. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!