Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik valamilyen szenvedélybete...

Akik valamilyen szenvedélybetegségben szenvedtek azoknak mennyi idő volt mire tisztán is újra örömöt nyújtottak a hétköznapi dolgok és visszanyerték a motivációjukat? Egyáltalán elérkezik ez a pont valaha?

Figyelt kérdés
Én nagyjából 10 év függőség után fél éve "tiszta" vagyok. Egyszerűen nem érzem, hogy bármihez is lenne kedvem, minden lapos, unalmas, vágyom valamire ami intenzívebb érzéseket ad mint a hétköznapi dolgok. Nincsenek barátaim se, az évek alatt mindenkit elmartam magam mellől. Vágyom a társaságra, de attól félek emberek között is ugyanilyen szürke lenne a hangulatom, nem élvezném a másik jelenlétét. Mellesleg már elfelejtettem hogyan kell normális emberi kapcsolatokat kialakítani. Persze tudom, hogy a függőség hosszútávon elképesztő pusztítással és szenvedéssel jár, de ez a betegség egy olyan rémálom amiből nem jó felkelni mert csak egyikből a másikba jutsz. Másoktól is csak olyan negatív közhelyeket hallok, minthogy "aki egyszer függő lett, egész életében az marad". Nem tudom elképzelni, hogy ebben a semmiért zajló nyomorúságos küzdelemben éljem le a hátralevő életemet. Van bárki is aki miután lejött képes volt újra úgy érezni magát, mint előtte?

jún. 26. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

elég sok ilyen van igen, nyilvánvalóan. Van aki közülük rehabokban dolgoznak.

Olvasgass pszichológiai, filozófiai könyveket. pl

William B. Irvine - Útmutató ​a jó élethez.


Ha teheted mindenképp járj pszichológushoz. Minél többet fejlesztesz magadon, annál könnyebb lesz emberi kapcsolatokat kiépitened. Lépj be hasonló facebook csoportokba, járj el AA csoportokra, egyházi felekezetek összejövetelire..stb. Vagy amire akarsz, ahol van lehetőséged embereket megismerni.

Legyél a csendben a gondolataiddal és gondolkozz azon, hogy mihez kezdenél.


Van egy haverom aki pl elég nagy önpusztitás után rehabra ment és kb kicsivel több mint fél év után visszatért, de ugyan arra panaszkodott mint te. Visszacsúszott aztán most ismét rehabon van. Több idő kell amig az elbaszott agyi kémia helyre jön.

Erősen ajánlott a jó táplálkozás (mikrobiom helyrerakása aranyat ér a felépülési időszakban), sport, hidegzuhany.

jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sosem lesz olyan, mint előtte, de idővel megtanulsz majd másképp érezni, gondolkodni.

én 3.5 éve jöttem le az amfetaminról, és az akkori “tempómnak” árnyéka se vagyok. de elfogadtam, abból próbálom kihozni a legtöbbet, ami most van.

szóval ne rágódj ezen, az idő majd segít.

jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj zen irányokat kóstolgatni, valahogy nem hallom, hogy bárki megszívta volna velük. :) Vagyis dehogynem, bizonyos értelemben mindenki, de az egyensúly kárpótolja őket, utólag nyilvánvaló, hogy minden mozzanat jelentős funkcióval bírt. Egyébként semmi nem utal arra, hogy most ne ez lenne. ;)
tegnapelőtt 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
tegnapelőtt 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudom. Olyan már soha nem lesz mint előtte, de adódnak jobb napok, időszakok.
tegnapelőtt 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!