Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy autizmus...

Honnan tudhatom, hogy autizmus vagy múltbéli traumák miatti stresszben szenvedek?

Figyelt kérdés

Nehez gyerekkorom volt, mert apam szigorú volt, veréssel fenyegetett, ha nem hoztam jó jegyet, valahogy sose volt semmi jó neki, a tanáraim is szigorúak voltak, akkoriban nem volt gyerekközpontú az iskolarendszer.

Emiatt több trauma ért.

A volt hazastarsam es valasom utan a masik kapcsolatom is csak negatívat hozott az életembe.

Nem tudom, ha ezek miatt e, de elmaganyosodtam, es hamar merülök ki pszichikailag, lényeg, hogy a pszichológusok is most vizsgalnak es nem tudják, hogy minek köszönhető a figyelemzavarom es maganyom, hova soroljanak.

En sem tudom, mert ilyen problemak poszttraumasan is előfordulhatnak.


jún. 23. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de a leírtak alapján depresszió is állhat a háttérben. Szinte teljesen leírhatóak a tünetek. (De nem vagyok orvos)
jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha folyamatban van a szakemberek általi vizsgálatod, akkor az nagyon jó. Szerintem ne akard sürgetni a folyamatot. Egyrészt nyilván a szakemberek (és nem az internet népe egy-két infó alapján) fogják tudni megmondani (akár viszonylag hosszú diagnosztikai fázis után), hogy pontosan mi is a helyzet, másrészt – részben már az előbbiekben is említettek alapján – ez hosszabb időt is igénybe vehet, de ez szükséges is ahhoz, hogy tényleg pontosat és biztosat tudjanak mondani, pláne a nehezebben elkülöníthető/meghatározható esetekben.
jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!