Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre van valamilyen pszichológ...

Erre van valamilyen pszichológiai elnevezés? Illetve magyarázat?

Figyelt kérdés

Ehez jó lenne ha olyan irna, aki járatos ebben,vagy pszichológia hallgató.


Hosszú lesz!


Szóval régóta megvan ez a dolog bennem,hogy mikor valaki próbál nevetség tárgyává tenni vagy megalázni engem,illetve munkában helyi megfogalmazás szerint "lebaszni" vmiért,akkor mindig vhogy lereagálom,aztán álltalában a fejemben mindig elküldöm melegebb éghajlatra az illetőt.

És azt gondolnátok hogy ez teljesen normális.

Mások is ezt csinálják nem igaz?

Na de a gond az,hogy én ezt nagyon sokáig hordozom és nagyon,nagyon,NAGYON negativ dolgokat kezdek gondolni a másikról és ez elrontja a hangulatomat.Néha napomat.

Mondok példát.

Vmikor lehordtak vmiért mert elrontottam valamit és ezért én vállaltam is a felelőséget.Na de aztán,mikor lehordtak és eltelt pár perc,a gondolataim annyira sötétté kezdtek vállni,hogy az már szerintem beteges.Egy negativ sötét spirál indult az agyamban és valahol a gyilkosság és a kiinzásnál kulminállt.

Konkrétan fél óra után is ezen kattogtam és már vizuálisan és egészen pontosan elképzeltem a fejemben ahogy az adott illető szemeit kinyomom és hogyan élvezem ahogy hallom a fájdalom sikolyát.

És ez az egész abból indult hogy valaki egyszerűen lecseszett vmiért.

ÉS ilyenek vannak nekem.És észre vettem, hogy ez sokszor elrontja a hangulatomat is.Hangulat ingadozós vagyok.("vajon miért,hmm..")


És a kérdés hogy ez miért van?Illetve van e erre valamilyen elnevezés?

Pszichológiai elnevezés?

Csak hogy neten is utánna nézhessek majd ennek,mert ez érdekel.


u.i.

Amióta eszemet tudom,megvan ez bennem,csak időnként elgyengült,időnként meg felerősödött.

Mi ez?



jún. 18. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez egy betegseg. Leirtad, hogy negativ spiral, hat ez tenyleg az. Kognitiv terapia es mindfulness segithet abbahagyni.
jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a sematerapia alapjainak olvashatnal utana. Szerintem itt olyasmi tortenik, hogy a leszolassal benyomnak nalad valami gombot, ami egy semat aktival, es azert olyan intenziv a megelesed.
jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,Igen ilyen trigger pont ez nálam.

Utánna nézek mindenképp!

jún. 18. 18:59
 4/8 A kérdező kommentje:

Megvan miről van szó

[link]

jún. 18. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy könyvben olvastam, hogy a bosszúálló rágódás is ilyen. Ez a könyv címe (Szondi Máté: Mi lesz ha..?!)


Az a baj, hogy ez is rágódás típus, tehát magadnak okozol rosszat. Amit írtál is, hogy elrontja a hangulatod. Igen, mert nem zárod le, nem a jelenbe térsz vissza, amikor már a szituáció véget ért.


De csak szerintem, amúgy nem vagyok pszichológus. Sémák is hathatnak rá amúgy, nem mondtak hülyeséget.

jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igen,ez az. Nekem sokat segit felismerni rossz mintazatokat, mert ez egy atlathato rendszer. Nem azt mondom, hogy az egyetlen mindenhato, de nekem pl jo a sematerapia.

jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez tipikus érzelem/harag elfojtás. Ezekkel az elfojtott érzelmekkel próbál meg "megküzdeni" maladaptív módon az agyad/idegrendszered, tehát ezt a nem túl hasznos és biztonságos módot találta ki magának hogy feldolgozza valahogy azt, amit nem mersz felszínre hozni (feltehetőleg még a korai fejlődésednél valaki megtanította neked hogy nem szabad negatív érzelmeket kifejezni, vagy büntetéssel vagy passzív agresszivitással, vagy egyszerűen elhárítással reagálva az érzelmeidre, amit később ilyen módon internalizáltál).
júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es Sajnos apám sokat vert kiskoromban ha elkezdtem sírni valamiért.

Szerintem azért,mert szégyenkezve érezte magát mikor mások látták hogy sírok.

De a kocka el van vetve.

Kérdés hogy ezek után hogyan oldom meg ezt.

Egyenlőre még nem kerestem pszichológust mert gyűjtők pénzt.De szerintem még most nyaron keresek szakembert, mert ezt komolyan le akarom "vedleni" magamról.

júl. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!