Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Doki szabin van, "helyettese"...

Doki szabin van, "helyettese" adjunktus megkerdojelezte a foorvos ur gyogyszerezesemet es nagyon leszidott engem? Erre kaptam egy teljesen random diagnozist.

Figyelt kérdés

Tobb eve jarok a foorvosurhoz, voltam osztalyon is, o kezelt ott is.


evek ota az foorvos urhoz jarok es ugyanaz az anamnesisem, erre szabin van, nem ertett az adjunktus vele egyet, felirta a gyogyszerem egy reszet hala istennek csak 1-et nem, anamnesisem egy reszet kitorolte, kicsavarta a szavaimat.


Ugy tunt mintha sietne ide oda. Probalta felhivni a dokit, de nem vette fel, en is probaltam mert oda mentem szabin van, hatha tud valamit segiteni.


Erre az adjunktus aki latott mindent amiota ott vagyok nyilt osztaly ota maig, nem ertett egyet a foorvos urral es felirt egy bipolaris diagnozist amit soha nem irtak fel sehol.


Ez most mi



jún. 11. 12:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nem gunybol vagy flegmabol irom, de valoban attol fuggetlenul, hogy szerencsed volt vagy sem, skizoid szmelyiseg zavarom is van, amiben van metszet az autizmussal, de mashogy nyilvanul meg.


[link]


"cluster A (i.e., schizoid or schizotypal) share with high-functioning ASD the presence of odd behaviors" springer.com (megbizhato)


[link]


""


autizmus - repetitive behaviors/speech

skizoid - odd or eccentric speech


[link] (ez mar nem tudom mennyire hiteles)


de a speech megint eloben zajlik.

jún. 11. 14:35
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt jól látom, hogy itt a főorvos a felettes aki viszi a kórház ezen osztályát, ez az adjunktus meg valaki akit az egyetemi karból hoztak ide helyettesnek?



Persze, lehet hogy friss szem többet lát, új perspektíva, de ha jól értem, hogy a felettese diagnózisát így hogy alig látott, de átírta, az necces.



A bipolár manapság olyan mint az 1800as években a "női hisztéria" volt, könnyen rásütik bárkire akinek túl sok érzelme van, hogy menjen haza aztán maradjon csendben.

Sok autisztikus, ADHD, vagy C-PTSDs stb nőre rámondják, hibásan.

jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

igen szerintem is fura , hogy a felettesenek aki tobb evig kezel(t!) es fekvoben is kezelt, erre beir valamit, kivag az anamnesisbol, es beir egy masik diagnozist, es megkerdojelezi a gyogyszereimet amit lat, hogy miket irt fel ev(ek) ota a dokim.


hozzatennem a foorvos aki kezel egy addiktologus, pszichiater es neurologus egyben.


lehet jo haverban vannak vagy nem tudom.

jún. 11. 14:38
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, a főorvos általában egy tapasztaltabb valaki.


Az adjunktus meg tanársegéd felett van az egyetemen.


Én is elmennék kérni egy harmadik véleményt, illetve szólnék, ha a régi doki visszajött, hogy nézzük már át ezt eggyütt, mert kicsit hirtelen volt a dolog és nem bízol benne.

jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

az lesz. De lehet a doki legyint ra, fiatal volt meg az adjunktus holgy. Aztan minden megy tovabb ahogy szokott. Csak az hogy beirt egy plusz alaptalan diagnozist beszelgetes nelkul, foorvos ur konzultacio nelkul, papir nelkul, 5 perc alatt, az azert kicsit elvarazsolta magat nemtom hova.


meg haziorvosotl is kerhetem, de par szaz ft helyett 4000 - 5000 / doboz.


De dupla adagot fogok kerni a dokitol, mert szerencsere van felesleg ilyen alkalmakra, De ez igy nem oke mert akkor abbol kell elvennem. Direkt ezert kertem es adott. Igy hogy elment szabira, kiesik egy honap (amit mar felhasznaltam), plusz okosan mint mindenki pentektol 2 - 3 hetre pentekig vesz ki szabit. Igy plusz 4 nap. ami legyunk gonoszak 3 het plusz 4 nap. Ami 1 honap, es lejart az a havi adagom is.

jún. 12. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!