Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lett már öngyilkos valamilyen...

Lett már öngyilkos valamilyen barátotok, családtagotok, ismerősötök? Hogyan viseltétek, hogyan tudtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés
Minél részletesebb beszámolóknak örülnék, hogy hogy éltétek meg, illetve mik voltak az előzményei, mi volt rá az illető oka.

jún. 8. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Én majdnem az lettem, és még a közelmúltban is nagyon gyakran voltak öngyilkos gondolataim. Az volt az oka, hogy sikertelennek éreztem magam az életben, és nem láttam értelmét így élni. Most éppen látok némi reményt, szóval egy pár hete nem gondoltam ilyesmire.
jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

A testvérem követett el öngyilkosságot 1 hónappal ezelőtt.

Nem halt bele egyből, hetekig kórházban feküdt élet-halál között, borzasztóan súlyos sérülésekkel.

Az érzés, ami jelenleg leginkább dominál bennem irányába, az a harag, amiért ennyire végtelenül önző volt, hogy a saját családjára nem volt tekintettel.

Korábban depresszióval diagnosztizálták, illetve eléggé mélypontra jutott az élete, az alkohollal és a gyógyszerfüggőséggel is meggyűlt a baja, emiatt a munkahelyét és a párkapcsolatát is elvesztette rövid idővel az eset előtt. Talán ez volt neki az utolsó löket, hogy csak a halált látta kiútnak.

Tipikusan olyan ember volt, aki nem volt hajlandó beismerni a függőségeit, így segíteni sem tudtunk rajta igazán.

Nyugodjon békében.

jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!