Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Hallucinációk...

Mi bajom lehet? Hallucinációk a semmiből? 17/fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves vagyok, borderline személyiségzavar gyanús vagyok (“serdülőkori borderline szerű emocionális zavar” a diagnozisom) nem tudom ez számít-e de leírom.


Mostanában (1-2 hét) látok néha “árnyék embereket” a szemem sarkában, egy ember alakú árnyékok, többen vannak, 3-4 db, néha megjelennek majd eltűnnek. 2-3 naponta van ez kb 2-3szor kb pár percig, ha rájuk nézek eltűnnek, de ott vannak a szemem sarkában, majd hirtelen eltűnnek.

Illetve ma egy rohadt parás eseményem volt, bejöttem a szobámba és hirtelen az egész padlóm “eltűnt”. Egy nagy, fekete, lyuk volt a helyén, mint egy szakadék. Kb egy 10-20 centin ahol álltam volt padló de ezen kívül az egész padlóm eltűnt. Kb 5 percig volt ez, utána “vissza tért” a padlóm.


Szerintetek mi bajom lehet, ez normális (gondolom nem)?!



jún. 8. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Látatlanban nem érdemes találgatni, hogy mi okozhatja ezt. Lehet pszichiátriai betegség kezdete, de akár neurológiai (szervi) probléma is. Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki a tüneteidet. Nekem 20 évesen kezdődtek hasonló dolgok, pszichózis lett belőle, de kaptam gyógyszert rá és jobban lettem. Sok sikert, minden rendben lesz!

jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát azért furcsa mert én a bpd-mre szedek antipszichotikumot aminek ugye az a dolga, hogy ilyen tüneteket elvigye a skizofréneknél, ezért nem értem a dolgot…


Köszi egyébként, van pszichiáterem, majd neki is elmondom meg a háziorvosnak is.


Köszi mégegyszer, csak rohadt parás ez a dolog.

jún. 8. 19:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg alapból nem is vagyok skizo ezért nem értem mi a f@sznak adnak nekem skizo gyógyszert a gyökér orvosok…
jún. 8. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak a skizofrének szednek antipszichotikumokat. De lehet érdemes lenne lecserélni a jelenlegi gyógyszered. Mondd el a dokidnak, hogy milyen tüneteid vannak.


Én is borderline-os vagyok és pszichózisom lett a sok stressztől+nagyon sok minden összejött.

Próbálj meg a pszichiáteredtől sos időpontot kérni, mert ezt sürgősen látnia kell orvosnak.


Kitartást neked! <3

jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez normal antipszicho bevitelnel van,vagy amikor a tobbszoroset veszed be?

Figyelj, irtuk mar neked 100x, hogy ez a jatek megbosszulja magat. Lehet, mar el is jott ennek az ideje. Mielobb beszelj a szakemberrel es legyel vele oszinte.

jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mostmar lealltam a tobbszoros bevitellel. Ugy szedem mar vagy ket honapja ahogy kell🙂
jún. 8. 21:45
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

Igazad van sokszor írtátok hogy ne tegyem meg stb… de mindegy ez a specialitásom, mindig a saját fejem után megyek, hátha megtanulom végre hogy nem szabad játszani a pszichiátriai szerekkel. Na mindegy, hátha normális leszek végre vmikor

jún. 8. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez nagy baj, mert a szervezet hozzaszokik az emelt adaghoz, teljesen megkavarodnak szegeny idegsejtjeid a neurotranszmitter szintezissel... tenyleg legyel oszinte a dokival, meg akkor is, ha emiatt lecsesz. A sajat erdekedben ezt kell tenned!
jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, koszonom szepen!
jún. 9. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!