Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan derult ki hogy borderli...

Hogyan derult ki hogy borderline szemelyisegzavarod van? Mennyi ido alatt diagnosztizaltak vele es pontosan mi volt a menete?

Figyelt kérdés
jún. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Miért kérded? Azt gondolod te is az vagy?
jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nincs Borderline-om, de ha érdekel legtöbbször olyan miatt derül ki, amikor valaki nem képes a társadalomban funkcionálni. Borderesekre jellemző, hogy nem tudnak munkahelyet megtartani, iskolákat elvégezni, önbántslmazás is nagyon gyakori, jellemző rájuk a felelőtlen viselkedés is, pl. Gyorshajtás, lopás, ilyesmi. Ha ez sokszor előfordul akkor előbb utóbb

eljutnak egy pszichiáterhez, aki kikerdezi őket, teszteket töltet ki velük.

A jelenleg érvényes elvbúgy szól, hogy ha a kilenc karakter tünetböl, ami a BPD-re jellemző legalább öt megvan, akkor kapsz ilyen diagnózist.

jún. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar neve érzelmileg labilis személyiség zavar.

Sajnos sokszor félrediagnosztizálják amúgy én is ismerek olyat, aki szerintem border, de mivel nála nem volt önbántalmazás...így nem kapta meg, pedig amúgy rengeteg más dolog megvolt.

jún. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 hónap folyamatos terápiázás után diagnózist kaptam. Önbántalmazás nálam sincs (pontosabban nem gyakori dolog), max alkohol fogyasztás, mint most de semmi para.
jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocs nem írtam le a menetelét.

Sokat beszéltem a múltamról, a jelenemről picivel kevesebbet, a párkapcsolatomról részletesen kikérdezgetett, a haverokról, hogy érzem magam a munkahelyemen stbb... Aztán teszteket töltöttem ki, majd személyesen is végig mentünk a tüneteken, h melyikek vannak jelen nálam. Ennyi. Egy jó pszichoterapeuta tudja mivan.. XD

jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!