Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség gyógyítását...

Pánikbetegség gyógyítását hogy kezdtétek el és hogy mondtátok el szeretteiteknek?

Figyelt kérdés
2-3 rohamom volt eddig, kardiológusnál is voltam (szívritmuszavar), majd ott közölték pánikrohamom volt, nincs baj. Kb 1 éve volt, azóta semmi, de most megint volt. Párom segített eddig (első rohamnál ott volt, ő vitt az ügyeletre), ő azt tudja, hogy valami szívbajom lehet, azt mondtam neki, fiatal vagyok, egy kis szívritmuszavar, ez okozta a panaszokat. Nem merem neki elmondani. Tudom, hogy megértő és segíteni akar, de a saját szememben próbálom elnyomni, mert őszintén szólva szégyellem és szánalmasnak érzem magam. Főleg amiatt, hogy ez nem is komoly betegség, nincs semmi bajom, csak a testem próbál átverni. De tudom, hogy nem is oké ez… küzdök magammal, úgyhogy megpróbálok dolgozni, de nem tudom merre tovább? Pszichológus kell? De az meg olyan drága… vagy állami is segítőkész? És ti megbeszéltétek a családjaitokkal? Könnyű volt? Nem tudom mit mondjak, mert fogalmam sincs miért van pánikrohamom és szívritmuszavarom.
jún. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Pánik-betegség. Ahogy a neve is mutatja, betegség és nem árt komolyan venni. Terápiával + gyógyszerrel szokták kezelni.

Viszonylga sok embert érint, és egyáltalán nem kéne cikinek érezned, hogy erről beszélj családdal, pároddal - attól, hogy ez egy mentális betegség, nem kéne másként viszonyulni hozzá, mint egy szívelégtelenséghez.


Ez a cikk amúgy nagyon jó összefoglaló a betegség kezeléséről:

[link]

jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy betegség. Betegnek lenni nem szégyen. Amúgy az egészséged többet ér mindennél, de állami úton is nagyon jó orvosokhoz kerülhetsz. Mondd el a párodnak, hiszen megbízhatsz benne. Ő téged akarattal választott, ha őszinte vagy vele, akkor elfogadja ezt.

Nincs olyan, hogy valami “nem olyan komoly betegség”. Ha rosszul érzed magad és segítség kell, akkor tessék nyugodtan segítséget kérni. Nem vagy sem szánalmas sem gyenge ettől! Sőt, felismered, hogy gondban vagy és tudod hogy kell a segítség. Ez igenis nagy lelki erőre vall, amihez őszintén gratulálok! Bárcsak nekem lett volna ennyi erőm a szülés utáni depresszióm idején!

Semmi baj nem lesz, a kommunikáció mindent megold. Nyugodtan mondd el a párodnak, hogy mi van.

Teremts hozzá nyugodt hangulatot és mindenképpen előre szólj, hogy érzékeny témát szeretnél felhozni. Például mondd neki, hogy

“Szívem, van valami, amit nehezen tudok elmondani és az egészségemmel kapcsolatos. Bízom benned és tudom, hogy számíthatok rád, mert segítettél már rajtam ilyen helyzetben. Kérlek hallgass meg, mert fontosnak tartom, hogy kimondjam mi van velem. Köszönöm, hogy meghallgatsz.”

Kitartást neked és hidd el, nem vagy egyedül, nem vagy tehetetlen és főleg nem vagy szánalmas!

jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából, testvérem lebénult, legjobb barátom leukémiás volt, már nem él, nagymamám parkinsonos, ezek miatt érzem azt, hogy ez betegségnek számít, csak szánalmas… vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is! De megpróbálom komolyabban venni.

jún. 8. 22:23
 4/5 A kérdező kommentje:
* hogy ez betegségnek NEM számít. Így akartam írni
jún. 8. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

A férjem ugyanezt mondta a laktózérzékenységére. Mert mi az már, hogy ez fogyatékosság, ő szégyelli. Közöltem vele, hogy az a szégyen, ha nem kezeli rendesen diétával és folyamatosan rosszul van.

Az, hogy vannak ennél súlyosabb betegségek is, nem kisebbíti a te problémád. Az orvos ugyanúgy kezel egy náthás beteget, mint egy cukorbajost vagy egy rákost.

jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!