Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiáter mit tesz ha...

A pszihiáter mit tesz ha valaki azt mondja vallásos? (mert ez ugye emberi jog, nem hinném hogy gyógyszer kell stb)

Figyelt kérdés
Van egy internetes ismerősöm aki kivizsgáláson van a pszihiátrián, azt mondta rákérdeztek, hogy vallásos e. Mi van ha valaki igent mond? Mert én nem gondolom, hogy ez ok, diagnosztizálni, esetleg gyógyszert adni satöbbi, szóval ezt, hogy kezeli egy pszihiáter vagy pszihológus?Ha valaki egy ilyen beszélgetésen azt mondja, hogy vallásos? köszi.
jún. 3. 18:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

De a hívő nem beszélge istennel vagy Jézussal egy cukrászdában.

Ha mégis az egyértelműen baj.

júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem értelek , rengetegen mondják, hogy beszélgetnek Istennel ennyi erővel sokakat kezelés alá lehetne vonni.,.
júl. 4. 18:57
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

11 vagyok. Én is ismertem egy nagyon vallásos srácot. Ő is beszélgetett istennel.

De ezek mindig ilyen áhitatos imádkozós pillanatok,percek voltak.

Ne pedig haveri beszélgetések,duparton sörrel a kézben miközb stiröltek a csajokat. Itt a közeg is számit.


Melyiket vinnéd a dilházba.

A hevert aki beszélt istennel az ujjászületésröl otthon a tv mise

előtt alatt után.


Vagy hevert aki tegnap sörözött istennel és csajok mellméretét saccolgatták.


Nagyon nem mindegy, a beszélgetés minősége.

júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mások Jézussal vagy angyalokkal beszélnek , igen ezt igy már értem, tehát a pszihiáternek kb az nem számit, ha valaki azt mondja gondolatba beszélt Jézussal , és úgy érzi segit, valahogy válasz jön 1szer az életbe stb,, hanem a példád a "fontos" amit irtál amire már fel kell figyelni. Igy értem. Azért értetlenkedtem mert én is beszélek néha az égiekkel gondolatba és hiszem, hogy néha válasz jön, meg még kismillióan ezt vallják, azt hittem már erre is "ugrik" a pszihiáter, holott ez mindenkinek a saját dolga a hite.
júl. 5. 08:58
 15/17 anonim ***** válasza:
Igazad van, kérdező! Nehéz meghúzni a határt az egészséges vallási áhítat és az orvosi eset között, és nekem még olyan érzésem is van, hogy szerintem valahol a pszichológus vagy pszichiáter saját vallási meggyőződésétől is függ az, hogy hogy viszonyul a vallásosokhoz, szerintem.
júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én nem tagadom beszélgetek Jézussal gondolatba de szerintem ez nem ok arra, hogy valakit pszihiáter kezeljen és millióan rengetegen mondják, hogy beszélgetnek égiekkel ki Jézussal ki angyalokkal, és teljesen normális emberek, a hithez meg azt hiszem mindenkinek joga van.
júl. 6. 17:58
 17/17 A kérdező kommentje:
15 igen úgy tudom vannak vallásos pszihológusok sőt pszihiáterek is (ők is emberek), gondolom 1 hivő vagy vallásos pszihológus vagy pszihiáter máshogy áll hozzá 1 bizonyos pontig. (pontig amikor már ugye télleg valami bibi van, de mondjuk ezt a beszélget valaki az angyalokkal pl ezt még megértheti)
júl. 6. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!