Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiáter mit tesz ha...

A pszihiáter mit tesz ha valaki azt mondja vallásos? (mert ez ugye emberi jog, nem hinném hogy gyógyszer kell stb)

Figyelt kérdés
Van egy internetes ismerősöm aki kivizsgáláson van a pszihiátrián, azt mondta rákérdeztek, hogy vallásos e. Mi van ha valaki igent mond? Mert én nem gondolom, hogy ez ok, diagnosztizálni, esetleg gyógyszert adni satöbbi, szóval ezt, hogy kezeli egy pszihiáter vagy pszihológus?Ha valaki egy ilyen beszélgetésen azt mondja, hogy vallásos? köszi.
jún. 3. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Semmilyen pszichiátriai konzekvenciája nincs, ha azt mondja, hogy vallásos, ahogy annak sem, ha ateista. Nem is teljesen értem, hogy miért merült fel ez a kérdés az exploráció során. De bizonyára van valamilyen szakmailag indokolható oka.

(Pl. ha az ismerősöd azt állította, hogy együtt szoktak spanglizni Jézus Krisztussal, akkor teljesen ésszerű volt rákérdezni, hogy amúgy vallásos-e.

Elnézést kérek a blaszfémiáért.)

jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi "csak" netes ismerős, azt nem tudom mit mondott, d e azt hittem a pszihiáter "intézkedni" kezd ha valaki vallásos,.
jún. 3. 20:34
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy is. A pszichiáterek tudnak róla, hogy a vallásosság sokszor egyfajta "védőfaktor" (mint a placebo). Sőt, sok pszichiáter maga is vallásos, keresztény, így azért kérdezik, hogy a beszélgetéseik során be lehet-e hozni a témát.
jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi.
jún. 4. 09:51
 5/17 A kérdező kommentje:
1es közbe az ismerős már kb 1 hete benn van, (péntektől vasárnapig kiengedték hazamehetett, ) Azt irta a több száz kérdéses tesztbe is rákérdeztek a vallásra, és a pszihiáternő is az elbeszélgetésen. Ez miért lehet? Gondolom az, hogy valski hivő és hisz Istenbe, (a pszihiáter meg mondjuk nem) az gondolom még nem ok bármiféle diagnosztikára. Természetesen gondolom ez csak a több 100 kérdésből egy vagy nem tudom mennyi, csak nem értem miért számithat.
jún. 10. 10:36
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, érdemben csak azt tudom ismételni, amit az 1. válaszban is leírtam: a pszichiátria tudománya sem a vallásosságot, sem az ateizmust nem tekinti betegségnek, ebben egészen nyugodt lehetsz. Hogy miért kérdeztek rá mégis az ismerősödnél, annak többféle oka lehet, de a konkrét körülmények ismerete nélkül csak találgatni lehet. Pl. ilyesmik jöhetnek szóba:


1. Az állapotfelmérés keretében végigmentek egy nagy kérdéssoron, ami átfogó jelleggel feltérképezi az illető személyes és családi körülményeit, pl. olyasmikre is rákérdeznek, hogy milyen betegségekkel volt korábban kórházban, miben haltak meg a felmenői, ha nő, hány éves korában menstruált először, volt-e valamilyen komplikáció a születésénél stb. Ennek keretében esetleg rákérdezhetnek a vallásosságára is.


2. A vallásosság nem pszichiátriai betegség, de olyan lehetséges, hogy egy pszichiátriai betegség tünetei valamilyen kapcsolatban vannak a vallásossággal:

- A skizofrénia, vagy a téveszmés betegség (deluzív zavar) egyik formájában grandiózus vallásos téveszmék jelennek meg, pl. a beteg a világ megmentésére hivatott, csodatételre képes prófétának tartja magát.

- Temporális epilepsziánál megfigyelték, hogy a betegek között az átlagosnál sokkal több mélyen vallásos ember van, akik vallásos jellegű misztikus, transzcendentális élményekről számolnak be, illetve a szentek és próféták életrajzaiban is találni olyan elemeket, amikről feltételezhető, hogy epilepszia tünetei lehettek. Tehát egy epilepsziagyanús személynél érdemes lehet körüljárni, hogy mennyire van jelen az életében a vallásosság.

jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor a lényeg , őket nem érdekli ha valaki hivő , egészen addig amig nem mutat olyan dolgokat amik másra is utalhatnak, mint a példákba irod,
jún. 10. 12:29
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
A vallásos embereknek van egy képzeletbeli barátja,vagy tőbb is akár!
jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
attol fugg. ha meglatja a jezuskat vagy a karacsonyfa alatt isten az ajandek na ott irany a zart osztaly. ez pszichozis.
júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez miért lenne az? Vannak hivő emberek...
júl. 4. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!