Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le magamban a...

Hogy küzdjem le magamban a szorongást és a stresszt?

Figyelt kérdés

Szóval én nagyon stresszes típus vagyok (kb általános 6osztály óta kezdődött az egész). Minden apró dologra rástresszelek pl: lemenni a boltba, bemenni az iskolába vagy bármilyen kisebb-nagyobb dolog. Főleg akkor, ha beszélnem kell másokkal. Ha emberek közt vagyok egyedül nagyon elkezdek szorongani. Ha a barátaimmal vagyok akkor képes vagyok egyébként simán beszélgetni az emberekkel, de ritka az, hogy egyedül ez menjen (pedig régebben nagy dumás voltam, most meg elég ritka hogy olyan emberrel találkozzak, akivel nagyon jól és bátran eltudjak beszélgetni.) Mostanában amúgy az a legnagyobb félelmem, hogy ne kerüljek kínos helyzetbe, mert azt nagyon a lelkemre tudom venni. Mondok egy példát, hogy mire gondolok: gitár órák elött nagyon erős gyomorgörcsöm van, szorongok azon hogy ne kerüljek kínos helyzetbe, vagy akár iskola elött is ugyan ez. Szeretnék már végre normálisan "élni" és rendesen szocializálódni az emberekkel, mert aminek tanulok szerintem oda is elég fontos a magabiztosság, és a normális kommunikáció.

Bocsánat ha kicsit kusza lett, de tényleg szeretném már leküzdeni magamban, de fogalmam sincs hogy kell. Pszichológushoz nem szeretnék menni, szóval ha van valami tippetek hogyan próbáljam meg, azt nagyon nagyon megköszönném :)

16/L



máj. 28. 15:30
 1/1 anonim válasza:

Régen én is így voltam. Kövér, szemüveges lány, aki inkább otthon ült, nem ment sehova, rendszeresen csúfoltak. Inkább fiúkkal lógtam, számítógépes játékokat játszottunk, mert abban jó voltam és később is informatika világában jobban elmerültem. Szóval próbálj akkor olyan körökben mozogni, társaságban akikkel közös hobbid van, ahol magabiztosan tudsz beszélni a témáról, hidd el nagyon sokat segít :) Én anno pl így kezdtem el fordításokat csinálni számítógépes játékokhoz és nagyon sok embert megismertem és sokat javult a kommunikációs készségem, az önbizalmamnak is jót tett :)


És a pszichológus nem szégyen ;) Én pánikbetegségen is átestem a szorongás, megfelelési kényszer miatt, nekem végül kineziológus segített és mindez gyógyszer nélkül. :)


Most itt vagyok 30 évesen, 5 éve dolgozok egy 200 embert foglalkoztató cég raktárában, ahol épp a raktárvezetői pozíció megszerzésére készülök. Mindezek mellett az elmúlt évek alatt elkezdtem autós találkozókat is szervezni, ahol nem kevés emberrel ismerkedtem meg és szereztem barátokat, amit korábban el sem tudtam volna képzelni :D


30/L

máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!