Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ilyen? Van erre...

Miért lettem ilyen? Van erre pszichológiai válasz? hogy pl tipikusan ez-és ez vátja ki az efajta viselkedést?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt vagyok, a korosztályomban senkin nem tapasztalom amit én ösztönösen teszek, azaz folyamatosan gyűjtögetek(figyelek arra hogy ha elveszteném a munkám, lakhatásom hosszú ideig boldogulni tudjak illetve akciós dolgokból mindig rengetet felvásárolok, mindig van itthon több hónapra/évre elég tartósélelem és tisztítószer ,wc pap stb) készülök egy rosszabb időre, mániákusan félek egy kiszolgálzatatott helyzettől, minden körülmények között el szeretném kerülni a másoktól való függést, mind anyagi mind érzelmi és más téren is.

máj. 27. 22:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Saját magán segít, mert ő végzi el a munkát, de az nem azt jelenti, hogy ehhez nem vehet igénybe szaksegítséget, útmutatást, hogy könnyebb legyen. Súlyos szorongás esetén nem is tudsz magadon segíteni, mert nem csupán viselkedésváltozásról van szó, hanem mélyen gyökerező személyiségen kell változtatni.
máj. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Melyik konyv?
máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%
Amit muvelsz, az egyaltalan nem rossz szokas. Mucsara meg ne koltozzetek! :)
máj. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy mért kéne neked a szüleid házába beleadni és velük együtt költözni? Velük laksz vagy külön? Ha együtt, hát le kéne válni, hiszen ők tettek ilyen irracionálisan szorongóvá. De hol fér el nálad több évre való élelmiszer és WC papír?

Egy általános pszichológiai tankönyvtől ne várj megoldást a te múltadban gyökerező problémára.

máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, ez még nem kóros. Én is tartalékolok itthon, van egy nagy kamraszekrény, a fürdőben kb. két hónapra elég vécépapír, sampon, szappan, stb. Ez inkább praktikus és előrelátó dolog. Hasznos is. Én pl. egyedül élek. Amikor covidos voltam, nagyon jól jött. Tényleg jó, ha nincs az ember kiszolgáltatva. Ez nem a kényszeres gyűjtögetés. Gondolom, kidobod a szemetet meg nem tartogatod pl. a kiürült flakonokat, meg hasonlók.

A pénzed meg a tiéd. Ha te kerested, akkor a családodnak semmi köze hozzá. Ne hagyd, hogy elvegyék. Nincs már családi kommunizmus.

máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

Gyk ez a lenyeg. Ettol nem erzi jol magat, ergo kóros. Szakmai neve szorongas.



"mániákusan félek egy kiszolgálzatatott helyzettől, minden körülmények között el szeretném kerülni a másoktól való függést, mind anyagi mind érzelmi és más téren is."

máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16.: Jól teszi, ha nem akar másoktól függeni. A szorongás nem minden esetben kóros. Ha valaki enyhén szorong, az motiválhatja is. Mint írtam, nekem is jót tett egy kis tartalékolás. A kérdezőt inkább az zavarja, hogy a kortársai nem ilyenek. Nem csoda, mert a fogyasztói társadalom a mának élést tanítja, az emberek ne gyűjtsenek tartalékokat. Pl. a hiteleket nem tudnák a bankok eladni, ha sok takarékos, előrelátó ember lenne. Lehet látni, hogy a mai lakásokhoz már kamrahelyiséget se terveznek, mert eldobásra és az egyik napról a másikra élést tanítja a társadalom, ez a trendi.

Ne féljen különbözni az átlagtól a kérdező.

máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg Buda határában nagy kertes házban élek a szüleimmel, testvérekkel, Nem azért nem költözöm el mert nem engedhetem meg magamnak, egyszerűen igy racionális, nem élünk egymás szájában, az albérlet egy kiszolgáltatottság lenne szintén, saját lakást csak hitelre tudnék venni, azt sem akarom. A vidéki ház azért lenne jó ötlet, mert nagy művelhető terület járna hozzá ami biztonságot ad, de engem az életem(egyetem, munka)budapesthez köt, kétlaki életet pedig nem szeretnék élni. Elutasítom a fogyasztói társadalmat, radikálisan zöld vagyok és eszerint próbálok élni, de csak a realitások figyelembevételével, ésszerű határokon belül.
máj. 28. 13:29
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
Mit dolgozol es mit tanulsz, ami nem a fogyasztoi tarsadalom reszeve tesz? Komolyan erdekel.
máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Gyógyítok.
máj. 28. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!