Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ilyen? Van erre...

Miért lettem ilyen? Van erre pszichológiai válasz? hogy pl tipikusan ez-és ez vátja ki az efajta viselkedést?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt vagyok, a korosztályomban senkin nem tapasztalom amit én ösztönösen teszek, azaz folyamatosan gyűjtögetek(figyelek arra hogy ha elveszteném a munkám, lakhatásom hosszú ideig boldogulni tudjak illetve akciós dolgokból mindig rengetet felvásárolok, mindig van itthon több hónapra/évre elég tartósélelem és tisztítószer ,wc pap stb) készülök egy rosszabb időre, mániákusan félek egy kiszolgálzatatott helyzettől, minden körülmények között el szeretném kerülni a másoktól való függést, mind anyagi mind érzelmi és más téren is.

máj. 27. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nálam nem erről van szó.
máj. 27. 22:34
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Prepper vagy?

Szorongsz is, h mi lesz?


Nezd, a pszichologia nem egy ilyen egzakt tudomany, hogy ez es ez valtja ki adott viselkedest, oszt jonapot. Mindenki mas, minden problema egyeni, igy csak egyenileg lehet rajonni, h pl nalad mi okozza ezt. Amugy zavar? Mert lehet, te csinalod okosan. 🤷‍♀️

máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ugy érzem, felnagyítod a kérdésben említett élelmiszeres részt. Anyagilag ez sajnos hatványozottan mutatkozik, a család szeretne egy kertes házat vidéken, tudják, hogy nekem van bőven megtakarításom, de én nem szeretnék bele adni, anélkül viszont nem tudjuk megvenni. De én nem vagyok hajlandó odaadni a megtakarításaimat, ráadásul jelentős része le van kötve, ha kiveszem azon is bukok, és mi van a jön egy váratlan helyzet stb.
máj. 27. 22:39
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, latom mar, h felsz meg nem akarsz fuggeni. Az zavarhat nyilvan.
máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Szorongás. Vagy akarsz vele foglalkozni, mert zavar, és elmész klinikai szakpszichológushoz, vagy nem akarsz, és marad így. Nyilván a gyerekkorodban, a szülőknél gyökerezik, nem érezted biztonságban magad.
máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

igen, szorongok attól, hogy jön egy vihar, becsap a villám leég a ház, vagy bedugva hagynak egy töltőt zárlatos lesz és leég a ház, vagy szerződés nemteljesítés miatt bármi oknál fogva vissza kell fizetnem ezt vagy azt egyszerre egy összegben kamatostól járulékostól, félreértés ne essék, mindent betartok de önhibámon kívül is megtörténhet ilyen a mai jogcentrikus vilában, vag yvalamelyikünk beteg lesz, és milliók elmennek diagnosztikára és terámiára, mert sajnos a tb alapú rendszer nem megbízható és ezt sorolhatám napestig... mennyi gondolatom cikázik, és én előre mindent ki szertenék védeni.


De nagyon köszönöm hogy rávilágítottál a pszichológia nem egzakt voltára is, sajnos ettől a választól is paráztam :)

máj. 27. 22:44
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Az az egy biztos, hogy a multadban gyokerezik az oka, nagy valoszinuseggel gyerekkorban. Ez eleg egzaktum? 🙂

Csak egyeni terapiaban egy jo pazichologussal tudod kihamozni az okot es talalhatsz megoldast. Egyedul nyilvan eddig se sikerult. A szalembernek meg vannak modszerei, ahogy segit, es ralat olyan dolgokra is, amikre te belulrol nem.

máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
Erősen ajánlott lenne szakembert keresned akár gyógyszeres terápiára is, mert az életminőséged erősen le van romolva.
máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, közben találtam egy könyvet(atkinson) pszichológiával kapcsolatban, sokan dícsérik és sokaknak segített, kiolvasom, és ha nem segít felkeresek egy szakembert. Alapvetően hiszem hogy a mentális egészségen csak saját magán segíthet az ember.
máj. 27. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!