Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszamenjek emiatt a volt...

Visszamenjek emiatt a volt pszichológusomhoz?

Figyelt kérdés
Négy évvel ezelőtt jártam pszichológusnál erős szorongás miatt (végül generalizált szorongással diagnosztizált). Az egyik ülésen elvégeztette velem a Rorschach-tesztet, aminek a végén csak annyit állapított meg, hogy egy mentális betegség "határát súrolom", de kell még egy kis idő a kiértékeléshez, és majd valamelyik következő alkalommal közli az eredményt. Még abban az évben "gyógyultnak" nyilvánított (amúgy tényleg elmúlt az a fajta szorongás, néha előjön, de tudom kezelni), de én balga elfelejtettem rákérdezni a teszt eredményére. Mostanában eléggé üresnek érzem magam, depressziósnak, ezért újra mennék pszichológushoz. Kézen fekvő lenne, hogy ő hozzá menjek vissza, csakhogy a múltkor is csak úgy fogadott, hogy ha hetente járok hozzá, és csak a terápia vége felé ritkítaná meg az alkalmakat. Viszont én most nem szeretnék hetente járni hozzá, max 2 hetente, mert most nem érzem annyira akutnak a problémám, mint akkor. Meg igazából csak a Rorschach-teszt eredményére vagyok kíváncsi (bár valószínűleg már nincs meg neki). Szóval emiatt visszamehetek-e hozzá, vagy felkereshetek amiatt csak pszichológust, hogy végezze el rajtam a Rorschach-tesztet (megint)?

máj. 27. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Miért érdekel ennyire egy hasztalan divatvteszt eredménye?

A Rorscach egy megbízhatatlan és elavult diagnosztikai eszköz.

máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es: Pszichológus vagy pszichiáter vagy, hogy ezt mondod? Meg honnan kéne tudnom, hogy "elavult", ha semmi közöm a pszichológiához? Egyébként azért vagyok rá kíváncsi, mert azt mondta a pszichológusom, hogy lehet, hogy mentális betegségem van, és tudni szeretném, hogy pontosan mi az, mert lehet, hogy magyarázatot adna arra, hogy miért vannak depressziós gondolataim 11 éves korom óta (meg lehet, hogy megmagyarázná azt is, hogy miért volt 16 évesen generalizált szorongásom).
máj. 27. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Elavult és divat? Hát ez így nem jön össze együtt!

Mért ne mennél vissza, jogod van megismerni a teszt eredményét, de azóta változtál, és ma már nem ugyanaz lenne, tehát ez az akkori képedről szól, nem a mostaniról. Egész nyugodtan menjél vissza, a többit, pl a gyakoriságot majd megbeszélitek. Arra is legyél felkészülve, hogy lehet, hogy most nem is tud fogadni.

máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
2! Egyik se, de olvass utána Rorschach teszt baromi népszerű, meg egyike lett a pszichológia toposzainak a tintapacákat nézegető elmebetegek szinte kötelező filmes elem, ha a pszichiatria szóba kerül, de ettől épp annyira tudományos mint a kávézaccból jóslás.
máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
3! Elavult, mert diagnosztikai értéke alig van, de divat mert a médiumban előkerül, emiatt szinte minden laikus ismeri.
máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!